mm US i sfi r„ HHU ISCHARF we veel spelers hebben moeten vervan gen. Inmiddels is er weer progressie zichtbaar, de laatste twee WK-kwalifica- tieduels zijn gewonnen. Daarom denk ik zeker dat we een kans maken." Word Ajax kampioen? „We hebben nog steeds goede kans op de titel. Om dat te bereiken, moeten we zowel goed spelen als het nodige geluk hebben. Het ziet er goed uit. De selectie is intact gebleven en een jaartje rijper geworden. Kijk naar Rafael van der Vaart. Die is zelfs nog beter gaan spelen dan vorig seizoen. Ik verwacht dat we, naar mate de competitie vordert, nog meer groeien als elftal. We gaan uit van een duidelijk 4-3-3 systeem, waarbij de cen trale middenvelder zowel op'4'als op'10' terecht kan." Wat zou een landstitel voor jou betekenen? „Ik ben vier maal op rij kampioen gewor den met Rosenborg. De laatste keer was in 2000, vlak voor mijn transfer naar Ajax. Ik kwam hier in juli en had toen tien duels voor Rosenborg gespeeld. Na de medische keuring in Amsterdam vloog ik terug en in mijn laatste duel mocht ik als bankzitter nog zeven minuten invallen. Daardoor kwam mijn totaal voor dat sei zoen op elf duels. Dat is het minimum om in aanmerking te komen voor de gouden medaille. Die krijg je van de Noorse bond als je kampioen wordt. Ik ben erg trots om voor Ajax uit te komen. Meer dan de mensen kunnen begrijpen. De uitstraling van Ajax over de hele wereld is enorm. Alleen de klank al doet mensen verstijven. In Noorwegen is Ajax een van de grootste teams ter wereld. Cruijff, Van Basten, Amsterdam, stuk voor stuk imponerende namen. Dat ik hier mag spelen, vervult me nog steeds met trots." Arnout Verzijl had voor voldoende afwisseling tussen arbeid en ontspanning gezorgd. Uit er varing weet ik hoe belangrijk dat is. Op zaterdag bijvoorbeeld heb ik's middags met Ronald Koeman en Klaas Nuninga golf gespeeld. Ik ben de beste golfer van Ajax, speel het spelletje het langst. We konden terecht op een prachtige golf course op vijf minuten van het hotel. Later was er een samba-avond georgani seerd, waar we erg hebben gelachen." Was het fysiek zwaar? „Ja, het was een zware week. Maar we waren nog wel in staat naar het hotel te fietsen aan het einde van een trainings sessie. Er werd heel scherp getraind. Vooral de oefensessies op het strand waren bijzonder pittig, echter ook weer heel leuk. Looptrainer Laszlo Jambor is door de complete selectie in de Atlanti sche Oceaan gegooid en als wraak bezorgde hij Nikos Machlas eveneens een nat pak. Maar ook Chivu en O'Brien hebben in de zee gelegen. Er is veel humor in deze selectie. Door de diversi teit aan nationaliteiten is dat leuk en afwisselend." Je hebt je basisplaats onder Ronald Koe man behouden. Wat voor invloed heeft de trainerswissel op de selectie gehad? „Het gaat er nu iets meer relaxed aan toe. Als verdediger profiteer ik bovendien van Koemans defensieve kennis. Goed voorbeeld is de oefenwedstrijd tegen SC Farense. In de rust zei Koeman dat de bal te lang onderweg was tussen Chivu en mij. Hij gaf ons aan allebei vijf meter meer naar binnen te spelen omdat van daaruit het tempo van de balcirculatie hoger zou zijn. Dat klopte. Het zijn der gelijke details die Koeman, dankzij zijn internationale ervaring, kan overbren gen. ledereen weet inmiddels waar hij aan toe is, we vormen een hecht collec tief. Toen Koeman pas kwam, heerste er onzekerheid. Die is nu verdwenen." Koeman heeft je zelfs reserve-aanvoerder gemaakt. Waarom? „Dat gebeurde enkele dagen na zijn aan stelling. Fred Grim was en is in feite nog steeds onze aanvoerder. Hij is de oudste van het spul. Maar, Fred is gewoon Fred. Koeman wilde geen keeper als aanvoer der, daarom heeft hij Chivu de band gegeven. Cristian is, ondanks zijn jonge leeftijd, in mijn ogen de beste speler van Ajax. De band geeft hem en ook mij meer verantwoordelijkheid." Jij en Cristian vormen nu alweer enige tijd het centrale verdedigingsduo van Ajax. Hoe verloopt de samenwerking? „Prima. Cristian en ik kunnen heel goed met elkaar overweg. We hoeven niet eens te praten om te weten wat we doen. We denken hetzelfde, handelen hetzelfde, kortom, het klikt. In Portugal lagen we samen op een kamer. We heb ben gezworen voor elkaar door het vuur te gaan. Als hij een foutje maakt, zal ik er alles aan doen om dat voor hem te her stellen. En andersom ook." zondag 10 februari AJAX - RKC WAALWIJK Tijdens de kwalificatie voor het EK 2004 in Portugal zit ten jullie bij elkaar in de groep. Baal je daarvan? „Nee hoor. Ik zal Cristian hoogstens bij standaardsi tuaties tegenkomen, verder niet. Ik zal hem daarbij zeker niet sparen, maar ook niet opzettelijk proberen te raken. Ik kijk er wel naar uit. Noorwegen is, samen met Denemarken en Roemenië, favoriet voor plaatsing. Wij kunnen op een goede dag iedereen verslaan. De recente WK-kwalificatie is zeer slecht verlopen omdat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7