De defensieve details - h -a ANDRÉ BERCD0LMO Andre Bergdplmo is in zijn tweede seizoen bij Ajax uitgegroeid tot een vaste waarde in het keurkorps van Ronald Koeman. De valse start van vorig jaar is vergeven en vergeten. De Noor geniet nu met volle teugen van zijn rol in de defensie, het rood witte shirt om zijn schouders én van de samenwerking met Cristian Chivu:,, We gaan voor elkaar door het vuur." tegen Australië. Twee jaar lang heb ik nergens last van gehad. Plots ging het onder in mijn rug opspelen. Enkele weken voor de kerst opnieuw. Ik ben in Amsterdam goed behandeld en weet nu exact wat er aan de hand is. Spieren in mijn rug verschieten van plaats waar door ik word beperkt in mijn hande lingssnelheid. Alles is nu onder controle. Zodra ik het voel opkomen, weet ik wat me te doen staat." André Bergdplmo kwam in juni 2000 de defensie van Ajax versterken. Direct na afloop van EURO 2000 tekende hij een contract voor vier seizoenen. De 1.87 meter lange Noor werd overgenomen van Rosenborg BK. Met die club werd hij vier maal op rij landskampioen. De 30- jarige verdediger begon zijn arbeidscar- rière als timmerman, op achttienjarige leeftijd tekende hij zijn eerste profcon- tractje. Bij Lillestrpm in de hoogste Noorse divisie. Niet lang daarna werd hij opgeroepen voor militaire dienst. André ontpopte zich daar als klusjesman. Tot voor enkele jaren geleden combineerde hij het voetballen in Noorwegen met het aanleggen van leidingen en andere'han- dige' werkzaamheden. Pas toen Bergdplmo in de zomer van 2000 van zijn woonplaats Trondheim naar Amsterdam verhuisde, werd hij fullprof. De eerste zes maanden bij Ajax voldeed hij naar behoren. Maar na de winterstop verscheen de Noor niet meer in de basis. Co Adriaanse gaf de voorkeur aan het centrale duo Chivu en Pasanen. Bergdplmo ging dooreen diep dal, maar zondag 10 februari AJAX - RKC WAALWIJK I trad daarover nimmer in de openbaar heid. Hij vocht zich terug en dit seizoen gaat het een stuk beter met de vriende lijke verdediger. Samen met Cristian Chivu geeft de vice-aanvoerder leiding aan de achterhoede van Ajax. Vlak voor de winterstop had je last van een rugblessure. Hoe gaat het daar nu mee? „In 1997 heb ik een trap in mijn rug gekregen toen ik met Noorwegen een vriendschappelijke interland speelde Vervolgens werd je ziek tijdens de kerst vakantie? „Dat was ik al aan het einde van de com petitie. Zowel tegen Vitesse als FC Utrecht had ik last van verkoudheid op de borst. Direct na de laatste competitie wedstrijd voor de winterstop ben ik naar Noorwegen gevlogen voor de vakantie. Ik heb een huisje in Trysil, op bijna drie uur rijden van Oslo. Daar heb ik vijf dagen in bed gelegen. Hoge koorts, over geven. Toen het wat beter met me ging, heb ik gepoogd te skiën. Dat vind ik fan tastisch om te doen. Maar het was er te koud. Min 25 graden, dat kon echt niet." Was het fijn om weer even thuis te zijn? „Vooral het weerzien met vrienden en familie was prettig, maar na twee weken Noorwegen was ik blij dat ik weer naar Nederland kon. Dat is mijn nieuwe huis geworden. Alles wat ik heb, is hier." Hoe heb je het trainingskamp in de Algarve ervaren? „Als zeer goed. De trainingsaccomodatie was dik in orde, net als het hotel waar we verbleven. Alleen het veld van het sta dion in Faro, waar we twee oefenduels speelden, was van minder niveau. Ajax I

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6