WILLEM II - AJAX 1~1 WILLEM II-AJAX 1-3 (1-0) Het tweede duel na de winterstop gold als de eerste echte test. In Tilburg is Wil lem II de laatste tijd bijna onverslaan baar. Bijna, want Ajax ging terug naar Amsterdam met een 3-1 overwinning. Er was voor het duel één minuut stilte, omdat onlangs Gerrit Brokx overleed, oud-burgemeester van Tilburg en voor malig voorzitter van de ledenraad van Willem II. De Ajacieden droegen rouw banden om hun medeleven te betuigen met Maxwell, wiens broer bij een tra gisch auto-ongeluk om het leven was gekomen. Fred Grim stond weer onder de lat na zijn knieblessure. Bij een i-i stand redde hij met gevaar voor lijf en leden een kans van Ceesay, de maker van de eerste Tilburgse treffer. Grims hoofdwond leek ernstig, maar achteraf bleek de schade mee te vallen. Ajax controleerde een groot deel van de wedstrijd, mede door de aanwezigheid van Tomas Galasek. Na de winterstop heeft de Tsjech alle ellende van voor de jaarwisseling van zich afgeworpen. Hij dwong met hard werken een basis plaats af. Een eerdere voorsprong was voor de Ajacieden terecht geweest, maar de aan vallers benutten het rijkelijke aantal kansen niet. Veel aanvallen liepen vast op de goede bedoelingen van Zlatan. De overwinning kwam vlak voor het laatste fluitsignaal tot stand. Invaller Pius Ikedia had de 1-1 afgedwongen (Willem ll'er Victoria schoot in paniek in het eigen doel) en die score stond in de negentigste minuut nog op het bord. Een andere invaller, Nikos Machlas, kopte bij tweede kans raak. Pius Ikedia tekende op aangeven van Cristian Chivu voor de derde goal. Koeman over de gemiste kansen in Tilburg: „Ik wil spelers vertrouwen geven met wedstrijdminuten. Zlatan is een fantastische speler, maar kijk eens wat hij doet bij voorzetten. Hij staat teveel stil. Een spits moet bewegen, soms naar de eerste paal, soms naar de tweede paal. Dat deed Machlas. Hij komt twee keer vrij. De tweede keer komt Machlas los van zijn tegenstander en maakt de kans fantastisch af." BI IK Invaller Nicos Machlas kopte Ajax in blessuretijd voorbij Willem II. 42' Ceesay 1-0 60'Victoria e.d.1-1 90' Machlas 1-2 90' Ikedia 1-3 Willem II: De Vlieger; Victoria, Mathijsen (82' Sektioui), Van Nieuwstadt, Janssens, Mathijssen, Landzaat, Ceesay, Shoukov, Bombarda (73' Van Beelen), Caluwé (78' Mariana) Ajax: Grim (74' Didulica), Vierklau, Bergdplmo, Chivu, De Cler, Knopper (57' Ikedia), Galasek, O'Brien, Van der Meyde, Zlatan (71' Machlas), Wamberto Scheidsrechter: Ruud Bossen Gele kaart: Mariana, Shoukov (Willem II) Toeschouwers: 14.700 zondag 10 februari AJAX - RKC WAALWIJK De zege op Willem II werd uitbundig gevierd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21