Patrick Leemans TOEKOMST 'f-o'èw 0/jJj/JzJ'j'bafijtj Ooii. Whliifó zondag 10 februari AJAX - RKC WAALWIJK naast heb ik ook oog voor de psychologi sche kant van het voetbal en praat ik veel met de jongens. Bovendien blijf ik altijd 'de baas over de bal'. Want een trainer kan praten wat-ie wil, maar als hij vervol gens niet kan laten zien hoe het moet, dan nemen de spelers alsnog een loopje met hem. Maar als je alles voor je spelers hebt gedaan, dan gaan ze ook voor je door het vuur. Ik kreeg pas nog een sms- je van Joey Gudjonsson vanuit Spanje. "Bedankt voor alles", liet-ie mij weten. Dat vind ik nou zo mooi aan dit vak, de waardering van de mensen om je heen. Daar doe ik het voor." Natuurlijk vindt Martin Jol het leuk dat hij door de sportjournalisten en voetballers tot beste trainer van het jaar 2001 is geko zen. En natuurlijk is hij vereerd dat hij - samen metSefVergoossenen ErikGerets - ook door de Vereniging voor Contract Spelers (VVCS) genomineerd werd voor de titel 'beste trainer'. Maar toch zit hem iets dwars.„Waarom word ik nu pas geko zen? Ik doe nu immers precies hetzelfde als in alle jaren hiervoor. En wat ik nóg gekker vind: waarom wordt RKC niet gekozen als 'club van het jaar'? We heb ben hier de op één na laagste begroting van de hele Eredivisie, maar spelen nu al Op kunstzinnige wijze houdt Jol een balletje hoog in zijn achtertuin. IfiAST Jol werd op het VVCS-gala gekozen tot beste trainer van 2001. voor het tweede jaar mee in de subtop. En dit seizoen is de begroting meer dan verdubbeld; opgeschroefd van zeven naar 18 miljoen gulden; dat is ongekend! Verder hebben we een nieuwen stijlvol klein stadion, totaal geen schulden en hebben een aantal goede spelers voor veel geld verkocht. Ik vind het jammer dat daar geen aandacht aan wordt besteed wordt." Hoewel de belangstelling voor de Haagse trainer - vooral uit de Bundesliga - groot is, zit Jol bepaald niet te wachten op een overgang naar een andere club. De posities bij Ajax, Feyenoord, PSV en Oranje zijn voor lopig niet vacant en een trainersfunctie bij andere Nederlandse clubs ziet hij niet bepaald als een posi tieverbetering. „Natuurlijk heb ik ambities. Maar ik vind het nooit leuk om over andere zaken te praten, dan waarmee ik bezig ben. Dat is niet netjes ten opzichte van de mensen met wie ik hier dagelijks te maken heb. Bovendien houd ik wei van dat Bourgon dische sfeertje bij RKC Waalwijk. We hebben hiertoch iets moois opgebouwd. Ik ben hier geen passant, zit er al langer dan driejaar. Al die waardering en loyali teit, die ik bij deze club krijg, lever ik niet zomaar in voor een onduidelijk avontuur. Als het zich ooit zou voordoen, is de kans om bondscoach te worden het mooiste dat er is. Maar voorlopig ben ik liever veld- trainer. Jammer is wel dat ik weet dat wij - met RKC - geen kampioen van Nederland kunnen worden. Dat is nèt te hoog gegrepen en dat steekt me wel. Want als ik wat meergeld zou kunnen uitgeven, dan spelen we volgend seizoen in de Champions League."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 13