Sander Berends [donderdag 7 februari KWARTFINALE AMSTEL CUP Maar toen kwam FC Zwolle? „Ik mocht op proef komen. Het was mijn laatste kans op betaald voetbal in Nederland. Die greep ik dan ook direct met beide handen aan. Ik werd in mijn tweede jaar zelfs genomineerd voor 'Beste Speler van de Toto Divisie'" Waar ligt je toekomst? „Ik ben in ieder geval geen type om trainer te worden van een eerste elftal. Met jeugd werken lijkt me wel leuk. Maar eerst hoop ik met FC Gro ningen zo goed mogelijk te blijven presteren en een vaste waarde te blijven. Door keihard te wer ken moet dat lukken. Mijn contract loopt nog tot 2004. Daarna zien we wel." Ignacio Tuhuteru komt er niet aan te pas bij Fabian de Freitas van FC Den Bosch, foto: Pix Online Wat verwacht je van Ajax-FC Groningen vanavond? „Het is sowieso altijd leuk als je tegen je oude club speelt. Ik heb toch een groot deel van mijn leven in en rond De Meer doorgebracht. Maar ik ben er alweer een tijdje weg, zodat het nu eigenlijk wei nig speciaals meer heeft. We zullen het ongetwij feld erg moeilijk gaan krijgen. Althans met beker voetbal kan het alle kanten op. Je zag dat Ajax met RBC Roosendaal ook grote moeite had. Voor Groningen is het lang geleden dat ze zover zijn gekomen. Dus we zullen alles geven. Amstel Cup blijft toch de kortste weg naar Europees voetbal. Bij de loting had ik eigenlijk geen speciale voor keur. Als we maar thuis zouden spelen." Tuhuteru klimt zowat in Martin Drent na een Groningse treffer, foto: Pix Online Vervolgens ging je naar SC Heerenveen en speelde je in de Champions League. Waarom vertrok je daar na een jaar? „Toen SC Heerenveen kwam, vond ik dat een beloning voor mijn harde werken en mijn geduld. Ik tekende voor twee jaar, maar ik speelde afgelopen seizoen slechts vijftien wedstrijden. Het grootste deel daarvan waren invalbeurten. Anthony Lurling was de eerste keus van de trainer. Dat kon ik wel begrijpen. Vorig jaar in de Arena heb ik wel gespeeld. Ik maakte er zelfs mijn debuut als links back. Gérard de Nooijer raakte al snel geblesseerd waardoor ik op zijn positie terecht kwam. In het begin had ik er wel even moeite mee, maar ik pakte het later in de wedstrijd goed op. Na afloop van het seizoen had ik een gesprek met trainer Foppe de Haan en voorzitter Riemer van der Velde. Ik vond dat ik te weinig had gespeeld en volgens hen zou die situatie komend seizoen niet veranderen. Als de mogelijkheden er waren, mocht ik weg. Zwolle en FC Groningen toonden belangstelling. Ik wilde lie ver niet terug naar de Eerste Divisie. Bovendien zou Dwight Lodeweges, waarmee ik bij Zwolle goede ervaringen had, trai ner worden in Groningen. Ik kon tegelijk in Zwolle blijven wonen. Binnen een uurtje ben ik in het Oosterparkstadion." Waarom hebben jullie het in uitwedstrijden dit seizoen zo moeilijk? „De ploeg is dit jaar anders gaan voetballen. Vorig seizoen stond klassebehoud voorop. Nu zit de club in een proces waar bij ze iets aanvallender wil spelen om het publiek meer te vermaken. Daarmee kende de ploeg vooral buitenshuis wat aanpassingsproblemen. Afgezonderd van de wedstrijd bij PSV, hebben we dat in de laatste vier uitwedstrijden voor de win terstop goed opgelost."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 13