lÊÊÊB^BÊ^m VtemiJw to» HAST donderdag 7 februari KWARTFINALE AMSTEL CUP Vorig seizoen droeg de voormalig Ajacied nog het shirt van SC Heerenveen. Als linksback nam hij het op tegen Cedric van der Gun. foto: Pix Online/Jasper Ruhe Ignacio Tuhuteru benut een straf schop in de beker wedstrijd tegen ACV. De profs wonnen met 7-1 en plaatsten zich daarmee voor de achtste finale. Daarin versloeg FC Groningen FC Zwolle met 3-0. foto: Pix Online/ Jan Kanning Waarom ben je vertrokken? „Na dat jaar kon ik blijven, maar dan moest ik meteen beslissen. Ik wilde zelf eerst terug naar Nederland. Want ik hoopte daar weer een club te vinden. Ik mocht ondertussen meetrainen met het tweede elftal van Ajax, onder Gerard van der Lem. Helaas was er vijf maanden later nog steeds geen club." En dan naar Singapore. Naar Semba- wang Rang. „Weer een avontuur. Ik wist erg weinig van het land. Maar ik kon me nu wel ver staanbaar maken. Het grootste deel van de bevolking spreekt Maleisisch en die taal kennen we ook op de Molukken. Het leven was beter dan in China. Ik had een eigen appartementje net buiten het cen- Loopt er een Aziaat door de douane! Voetbal is inmiddels sport nummer 1 in China. Ik reisde altijd met de taxi, maar daarvoor hoefde ik zelden te betalen.Terwijl zedaarioo Euro per maand verdienen. De Chinese spelers hebben geen sociaal leven. Die zitten het hele jaar door bij elkaar. Wij mochten nog af en toe naar huis. Ik woonde, net als twee Zweedse ploeggenoten, in een pas gebouwd hotel dat eigendom was van de eigenaar van de club. We werden dat jaar ongeslagen kampioen." Maakt China een kans op het komende WK? „China herbergt vooral veel technisch goede spelers.Tactisch was het, toen ik er speelde, minder verzorgd. Maar ik consta- terde toen al dat ze op de goede weg waren. Het verbaast me niets dat ze nu op het WK uitkomen." trum. Daar deed ik alles met de metro. Het voetbal stond er niet op een hoog peil. Het land is klein, dus de competitie stelde niet heel veel voor." Waarom ben je niet langer in Zuidoost-Azië gebleven? „Ik bleef geloven in een Nederlandse club.Toen ik terugkeerde, ging ik meetrainen met de amateurs van Neerlandia.Tegelijk deed ik veel krachttraining voor mezelf bij de Sporthallen Zuid. Even later heb ik de voorbereiding van het Hoornsche Veer- huys,dat uitkomt in de eredivisie zaalvoetbal, meegemaakt. Ik had tegelijk plannen om bij hoofdklasser Hollandia in Hoorn te gaan voetballen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11