DE WEDSTRIJDI Hans Westerhof: 'Van der Vaart en Mathijssen samen in het Olympisch team' Het trainingskamp in Marokko in januari is naar grote tevredenheid van de hele staf verlopen. Hans Westerhof heeft weer zijn evaluatiegesprek ken gevoerd met de spelers, in de ideale omgeving van het mooie en zon nige Agadir. Het overleg tussen Martin van Geel en trainer Hans Wester hof over de voortgang van het contract van laatstgenoemde is voorlopig uitgesteld. Westerhof: 'Ik wil niet al te vroeg in het seizoen een dusdanige belangrijke beslissing nemen. Uiteraard kan onze eerste week van het seizoen met drie wedstrijden (RKC uit, Groningen thuis en Ajax thuis) erg belangrijk zijn. Dat wordt een lekker weekje! Het wordt erop of eronder, we moeten zo hard moge lijk aanpikken!' Voor Hans Westerhof wordt vandaag een weerzien met heel wat oude beken den. Vooral de jonge jongens van de Ajax-selectie kent hij goed uit zijn tijd in Amsterdam. Rafael van der Vaart maakte zijn debuut bij Ajax onder leiding van Hans Westerhof. Nu in Tilburg is, na Jos van Nieuwstadt en Joris Mathijsen, Danny Mathijssen een jong talent dat de kans krijgt onder Westerhof. Als het hem dezelfde weg betaamt als Van der Vaart Westerhof over de twee talenten: 'Danny en Rafael zijn natuurlijk van dezelfde leeftijdscategorie, maar het belangrijkste verschil is toch wel dat Danny Mathijssen een meer verdedigende speler is en Van der Vaart meer een spel verdeler. Samen kunnen zij erg belangrijk worden voor het Olympisch team van 2004, zij samen op het middenveld lijkt me een aardige combinatie. Het opvallende aan deze twee jongens is dat ze allebei als A-junior al moeite loos mee konden met de selectie. Beiden leven totaal voor het voetbal. De aan passing aan een hoger niveau ging ze beiden gemakkelijk af, het kostte ze minder kracht dan andere spelers. Doordat het niet zoveel kracht kostte voor ze, waren ze ook niet zo blessuregevoelig. Jongens die het niveau missen moeten forceren, dat hoeven Mathijssen en Van der Vaart zeker niet.' 'De 0-1 van vorig jaar zal ons zeker niet weer gebeuren. Het was toen ook geen geweldige wedstrijd. In gelijkspelletjes thuis zijn we dit seizoen blijkbaar nog al goed, maar we gaan toch echt voor de overwinning. Ik doe geen voorspelling over een uitslag, maar Willem II wint!' Nathalie Nuiten

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3