I Colofon FC-er wsr. Vandaag: Ajax \Jj^p Uitgever: www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel: 078-6397070 Fax:078-6397071 Bladmanagement: Robert Bisschops Acquisitie: Raymond Slinger Financiële Administratie: Z-Press sport.media BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Redactie: Frank Spijkers Flans van den Fleuvel Max Verlouw Kees van der Zandt Redactiecoördinatoren: ]an-Hermen de Bruijn Sander Berends Opmaak en Lithografie: Nauta en Flaagen Helmond Vormgeving: Inge Vos Druk: Van Horssen BV Zaltbommel Niets uit deze uitgave mag wor den gekopieerd of vermenigvul digd zonder schriftelijke toe stemming van de uitgever. Het eerste affiche van dit kalenderjaar is meteen een collectors item. Vandaag hervat FC Den Bosch immers de competitie tegen Ajax en dat is een naam die nog steeds tot de verbeelding spreekt, ondanks de roerige eerste seizoenshelft die de club achter de rug heeft. De met veel tamtam binnenge haalde aankopen stelden nogal teleur, de toe schouwersaantallen liepen weer terug en het roemruchte Ajax-systeem werd zomaar overboord gekieperd: de ploeg van -toen nog- Co Adriaanse speelde zowaar 'ordinair' resultaatvoetbal. Tja, en dan komt de vijfde colonne in actie. Lijdend voor werp? De trainer zelf natuurlijk. En omdat de media in Nederland ook niet bepaald dwepen met de ei genzinnige Co Adriaanse, was diens lot al snel be zegeld. Het duurde echter nog tot een maand voor de winterstop. Toen was Co Adriaanse de derde trainer in drie jaar die bij Ajax het veld mocht rui men. Hij werd opgevolgd door Ronald Koeman, die bij zijn vorige werkgever Vitesse fier overeind was gebleven, ondanks de oude lijken die er met regel maat uit de kast vielen. In zijn kielzog werd oud- Ajacied Ruud Krol de nieuwe assistent. Bovenaan De eerste resultaten van het technische duo waren veelbelovend, maar vlak voor de winterstop gingen de Amsterdammers keihard onderuit in de Utrecht se Galgenwaard: 3-1. Desondanks staat Ajax 'ge woon' bovenaan. Was dan alles kommer en kwel in de Amsterdam Arena? Nee, zeker niet. Want voor het eerst sinds lange tijd lijkt Ajax weer enkele gro te talenten klaar te stomen. Rafael van der Vaart

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3