I Reputatie De Trainer ,-1 Vandaag speelt het elftal van Frans Adelaar tegen Ajax de laatste competi tiewedstrijd voor de winterstop. Dan volgt een korte rustperiode en bereidt Utrecht zich onder meer op Cyprus voor op de tweede competitiehelft. "Ajax heeft een ploeg met veel indi viduele kwaliteiten en onder Ronald Koeman wordt weer in het voor Ajax herkenbare 4-3-3-systeem gespeeld", aldus Adelaar over de tegenstander van vanmiddag. Hij gaat echter uit van de eigen kracht: "Ajax komt op bezoek in de Galgenwaard en wij hebben hier inmiddels toch een aardige reputa tie opgebouwd. Wedstrijden tegen Ajax zijn in Utrecht bovendien altijd beladen duels." Adelaar is trots op de ongeslagen status van zijn elftal, maar een doel op zich is het niet, benadrukt de trainer. "We stappen niet het veld op met het idee dat we ongeslagen de winter stop in moeten gaan. Dat is een verkeerd uitgangspunt. Dan speel je met de angst om maar niet te ver liezen en wij willen ook vanmiddag in de Galgenwaard gewoon weer spelen zoals ons publiek van ons gewend is." Na een aantal vrije dagen hervat de selectie op 2 janu ari weer de training. "In de winter stop moeten we de basis leggen voor de tweede competitiehelft", zegt Adelaar. "In conditioneel opzicht en het geeft de mogelijk heid om spelers van kleinere bles sures af te helpen, zodat we met z'n allen weer fris aan de tweede com petitiehelft kunnen beginnen. En dat hebben we nodig want we beginnen meteen met een pittig programma." De verschillen op de ranglijst zijn nog steeds beperkt. Zoals ook vorige week weer na het gelijkspel in Groningen bleek. Winst of een gelijkspel scheelt een aantal plaatsen op de ranglijst. Adelaar: "Het belangrijkste is waar je na 34 wedstrijden staat." 5 FC Utrecht programma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 5