in de media langs Harald Wapenaar te wippen: i-o. Na een kwartier kreeg Utrecht wat meer controle over het veld en daarmee over het duel. Voor het fysieke spel waarmee de ploeg van Frans Adelaar normaal menig tegenstander op de knieën krijgt, was dan wel geen plaats, voor andere sterke Utrechtse punten als gebruik maken van 'dode' spelsituaties en via de zijkanten de aanval zoeken was wel ruimte. www.fc-utrecht.nl Na de rust blijft Dave van den Bergh in de kleedkamer achter. De nummer u van FC Utrecht had het toch al moeilijk op het lastig bespeelbare veld en de wissel geeft Utrecht wat meer ruimte. Arco Jochemsen komt erin en gaat vanaf de linkerkant wat meer naar binnen spelen. Daardoor worden de ruimtes op het middenveld wat gedicht waardoor Utrecht meer balbezet krijgt. En dat is wellicht het verschil met de eerste helft waarin Utrecht elke afvallende bal verloor aan de noordelingen. De meesterzet van Adelaar wordt na een kwartier zelfs bezegeld met een doelpunt. Utrechts Nieuwsblad In minder dan geen tijd stelde FC Utrecht orde op zaken. Jochemsen reageerde als enige op een door geschoten vrije trap van Tom van Mol en scoorde ingetogen met een dropshotje. Gluscevic legde een voorzet op de borst dood, liet het balletje stuiteren en haalde zuiver uit. Van 1-0 naar 1-2. De stand was op dat moment volkomen verdiend. De rechterkant van FC Utrecht legde inderdaad tal van Groningse zwakheden bloot. Stijn Vreven was de pijler. Het lag voor de hand dat FC Utrecht de voorsprong zou uitbreiden, dan toch consolideren, maar twee minuten voor tijd werd het zomaar 2-2. Het was de vijfde keer dit seizoen dat FC Utrecht zich in de slotfase liet verrassen. www.fcgroriingen.nl FC Groningen-trainer Dwight Lodeweges: "Het enige goeie schoeisel was hier hadslippers geweest:"Frans Adelaar: "Deze wedstrijd had afgelast moeten worden; het was gevaarlijk voor de spelers. In de eerste helft ging Gronin-gen beter met de omstan digheden om. Ze zochten snel de spits en hadden daaromheen veel beweging. Na rust wisten we dat we aan Dave van den Bergh als voetballen de speler niet veel zouden hebben op het slechtste deel van het veld. Daarom brachten we Arco Jochemsen, die veel naar binnen trekt. Met al die voorzetten van rechts hadden we vooral veel aan zijn bijsluitend vermogen. Mede door hem maken we twee goede goals en kregen we twee dotten van kansen op 1-3. En dan ken je de wetten in het voetbal: als je die niet scoort, krijg je een goal tegen aan de andere kant. Helaas voor ons gebeurde dat ook nu weer." 49 fC Ulredil programma

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 48