Victor Sikora DE PUBLIEKSLIEVELING VAN VITESSE GAST Te motiveren hoefje hem nooit. Komt er een bal in zijn buurt, dan wil hij hem ook zo snel mogelijk in zijn voeten. Van het spel van Victor Sikora druipt het enthousiasme, de gedrevenheid en de wil om te winnen af. De vleugelspits van Vitesse is zo'n een speler waarvoor het publiek nog naar het stadion komt: „Hopelijk kunnen we vanavond de stunts van vorig seizoen herhalen." Wat verwacht je vanavond van de wedstrijd? „Een mooie pot met bekende gezichten! Beide teams spelen aanvallend en gaan iedere wed strijd voor de drie punten. Voor mij persoonlijk heeft een wedstrijd tegen Ajax weinig speci aals. Oké, Ajax is en blijft een topclub, maar ik ben toch al niet snel onder de indruk van een tegenstander of een stadion." Jullie hebben het nooit slecht gedaan tegen Ajax „Dat klopt. Vorig seizoen hebben we zelfs drie keer gewonnen. Thuis met 3-2, waarbij ik de openingstreffer scoorde. In de Arena wonnen we zelfs twee keer met 1-2, waarvan eenmaal voor de Amstel Cup. De competitiewedstrijd miste ik helaas wegens een schorsing na mijn zesde gele kaart. Vorig seizoen had ik beide keren André Bergdplmo tegenover me staan. Het is niet uitgesloten dat hij nu wederom mijn persoonlijke tegenstander wordt." Waar ligt je toekomst? „Ik heb een Contract tot 2005 bij Vitesse, maar ik groei nog steeds. Ik sluit niet uit dat ik in de komende jaren naar een club vertrek, die een stapje hoger speelt. Wat daarna komt, dat zie ik wél. Een kantoorbaan is niets voor mij. Ik kan nu eenmaal niet stilzitten. In mijn Go Ahead Eagles-tijd was ik jeugdtrainer bij een amateurclub. Dat heb ik uiteindelijk twee jaar gedaan en in die tijd behaalde ik ook mijn Oefen- meester-lll. Toen ik naar Vitesse vertrok, ben ik gestopt als jeugdtrainer. Ik nam toen afscheid en kreeg nog een foto boek. Eentje had geschreven dat ik een grote boerenlul was, omdat ze nu op zoek moesten naar een nieuwe trainer. Ook heb ik nog een tijdje samen met een vriend het eerste elftal van Turkse Kracht getraind. Ik zie me later nog wel wat met de jeugd doen, maar zeker niet als hoofdtrainer. Daar ben ik veel te fanatiek voor en dat wil ik met name de scheidsrech ters niet aandoen." Victor Sikora houdt Earnest Stewart van NAC hardhandig van de bal. (Foto: Pix Online Peter Hagenaars) woensdag 19 december AJAX - VITESSE Zijn naam klinkt Oost-Europees, zijn temperament heeft Zuid- Amerikaanse trekjes en met zijn snelheid lijkt hij zonder pro blemen deel te kunnen nemen aan sprintwedstrijden in de hele wereld. Sinds juli 1999 hebben de supporters van het Arn hemse Vitesse het voorrecht om naar de uit Poolse ouders geboren Victor Sikora te kijken. Inmiddels heeft hij ook drie interlands in het grote Oranje achter de rug. De vraag of er nog meer caps zullen volgen, lijkt overbodig. Ook buiten het veld is de 23-jarige rechtervieugelspits een fel baasje. Vragen ontaarden in snelgesproken, lange antwoorden waarin de ene oneliner de andere opvolgt. Heb je sindsdien nog contact met hem gehad? „Niet echt. Ik heb wel een paar keer een sms'je verstuurd. Dat was in de eerste dagen toen hij weg was. Maar daarna niet meer. Ik zal hem vandaag ongetwijfeld nog even aanschieten." Kun je Koeman en zijn voorlopige opvolger Edward Sturing met elkaar vergelijken? „Nee, maar dat is niet vreemd. Ik heb ondanks mijn leeftijd al veel trainers meegemaakt in mijn carrière. Maar iedere trainer is weer anders. Dat lijkt me logisch." Ronald Koeman op de bank van de tegenstander. Dat moet toch een raar gevoel HIIIHIMmM geven? „Nee hoor, het is juist gaaf! Ik ben hem dankbaar voor de bij drage die hij heeft geleverd in mijn ontwikkeling. Koeman was een fantastische trainer, die tegelijk altijd eerlijk bleef tegen over de spelersgroep. Ik vond het heerlijk om met hem te mogen werken. Onder hem ben ik slimmer geworden en heb ik geleerd mijn krachten te doseren. Mijn karakter verander je niet zo één, twee, drie, maar Koeman is het aardig gelukt. Voorheen ging ik als een gek ieder duel in. Koeman zei me dat hij verbaasd was dat ik nog nooit ernstig geblesseerd was geraakt. Nu heb ik geleerd om mijn been ook een keer terug te trekken." Wanneer maakte hij zijn afscheid bij jullie bekend? „Na de wedstrijd tegen FC Utrecht. De geruchten deden na tuurlijk al de ronde. Maar eigenlijk ging het allemaal veel te snel om daar rustig tussen spelersgroep en trainer over te praten."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9