Status auo j> RODA JC - AJAX l-l Omdat één dag later de topper Feyenoord PSV werd gespeeld, kon Ajax met het oog op de ranglijst bij Roda JC goede zaken doen. Pasanen, Vierklau, De Cler, van der Gun, Cruz, Ikedia en Machlas bleven geblesseerd in Amsterdam achter, Mido zat zijn laatste wedstrijd schorsing uit. IJWffIri ik If! if RODA JC - AJAX 1-1 (i-o) Koeman koos niet voor Knopper op het middenveld maar voor het drietal Yakubu, Van der Vaart en O'Brien. Heitinga kreeg voor de voorkeur boven Trabelsi. Ajax startte het duel in Kerkrade met weinig overtuiging. Veel duels gingen verlo ren, er werden verkeerde keuzes gemaakt en het inspelen van de bal was aten toe siap. Roda kwam na ruim twintig minuten via een gemakkelijk gegeven penalty op voorsprong. Scheidsrechter Temmink, daags voor dit duel voor tv nog eerlijk toegevend dat hij mis zat bij een penalty voor PSV, bestrafte de lichte aanraking tus sen Chivu en Berglund met een strafschop. Na een uur spelen greep Koeman in door Heitinga te ver vangen voor Knopper. In zestig minuten was er amper sprake van pressie op het Roda-doel, met de wissel diende dit te ver anderen. Ajax kreeg inderdaad meer grip en dat resulteerde in de gelijkmaker van Zlatan, in eendrachtige samenwerking met de immer ijverige Knopper. Ondanks de goede bedoelin gen bleven de Ajacieden steken op een gelijkspel, net als in de seizoensopener tegen Roda van augustus dit jaar. De ploeg kwam niet geheel ongeschonden door de strijd: Chivu botste ongelukkig tegen Luypers en hij maakte een beetje duizelig de wedstrijd af. Grim verdraaide zijn knie en moest drie minuten voortijd worden vervangen door Joey Didulica. De Australiër maakte daarmee zijn debuut nadat hij ruim twee jaar geleden zijn contract bij Ajax tekende. Fred Crim viel na een botsing met Anastasiou geblesseerd uit. De doelman komt pas na de winter stop weer in actie. Doordat Feyenoord en PSV gelijkspeelden, was er een status quo op het bovenste deel van de ranglijst van de KPN Ere divisie. Ronald Koeman over het gelijkspel: „We waren naar Roda JC gekomen met het idee drie punten mee naar huis te nemen. Met één punt schieten we weinig op, maar 1-1 vind ik wel een terechte uitslag. De wissel Heitinga-Knopper in de 6oste minuut was bedoeld om meer druk op de verdediging van Roda te zetten. Daarna bleken we veel sterker, maar deson danks zou de volle winst niet terecht zijn geweest. Dit elftal moet veel agressiever gaan spelen. Het kan in het hedendaagse voetbal niet zo zijn datje met een witte broek van het veld stapt. We hadden meteen moeten beginnen zoals we de tweede helft ingingen. Ik denk dat agressie wel in deze spelersgroep zit, maar, de spelers moeten meer van elkaar eisen." Wamberto is te snel voor Davy Zafarin. Zaterdag 15 december 2001 22'Anastasiou (pen) 1-0 68' Zlatan 1-1 Roda JC: Kalac, Senden, Vrede (17. Vandenbroeck), Luy pers, Lachambre, Rudge, Vicelich, Van Dessel, Lawal (67' Soetaers), Anastasiou, Berglund (82' Zafarin) Ajax: Grim (90' Didulica), Heitinga (60' Knopper), Bergdplmo, Chivu, Maxwell, Yakubu, Van der Vaart, O'Brien, Van der Meyde (76'Trabelsi), Zlatan, Wamberto Reserves: Didulica;Trabelsi, Galasek, Knopper, Pique Scheidsrechter: R.Temmink Gele kaart: Lachambre, Vandenbroeck (Roda JC), Yakubu, Zlatan, Van der Vaart (Ajax) Toeschouwers: 16.500

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 21