Zege Koeman I is welkom AJAX -FORTUNA 5ITTARD 4^0 Nog geen twee dagen had het nieuwe technisch verantwoordelijke duo Ronald Koeman en Ruud Krol om kennis te maken met de spelersgroep. Na de perspresentatie van beide heren op maandag werd er getraind. Dinsdag verbleef de selectie in Huis Ter Duin om zich in alle rust voor te bereiden op het treffen met hekkensluiter Fortuna Sittard. AJAX - FORTUNA SITTARD 4-0 (2-0} 79 Ronald Koeman verklaarde na afloop: „Wij hadden het beste van het spel, ook na de 1-0, maar de afwerking was niet goed. Soms wilden teveel spelers vooruit denken, waardoor er vooral op het middenveld ruimte werd weg gegeven. Achteraf gezien heeft Fortuna het ons niet al te moeilijk gemaakt. Na twee dagen met deze groep te hebben doorgebracht, ben ik tevreden met deze overwinning. Maar we moeten niet overdrijven. Het is vanaf nu zaak te werken aan de balans in het elftal. De ploeg heeft in ieder geval fris gespeeld en dat is wat we met z'n allen natuurlijk graag willen zien." Dinsdag 4 december 2001 14. Bergdplmo (pen) 1-0,28. Machlas 2-0,68. Zlatan 3-0 79. Zlatan 4-0 Ajax: Grim; Heitinga, Chivu, Bergdölmo, De Cler, Yakubu (76. Galasek), Knopper (64. O'Brien), Van der Vaart, Van der Meyde, Machlas (46. Zlatan), Wamberto Fortuna Sittard: Hesp; Van der Hoeven, Dirkx, Volmer, Emeran, Akerboom (60. Hamming), Van Dieren, Hael- dersmans, Cramb (88. Gaaouiri), Gerritsen, Landerl Gele kaart: Heitinga Scheidsrechter: Jack van Huiten Toeschouwers: 31.502 den taakbewust het hart van de defen sie te bewaken. Na veertien minuten zorgde Rafael van der Vaart met een actie in dezestien meter van Fortuna dat de bal op de stip kwam. De Noorse inter national Bergdplmo toonde met een droge schuiver aan Ajax' penaltyspecia list te zijn geworden. Het goede aanval lende werk van uitblinker Tim de Cler werd benadrukt doordat Machlas zijn assist inkopte. Na de rust kreeg Zlatan de kans zijn kwa liteiten te tonen aan de kersverse trai ner-coach. De twee treffers van de Zweed zullen bevrijdend hebben gewerkt, voor al voor de aanvaller zelf. Na zijn eerste doelpunt rende Zlatan scoort 3-0 en deelt zijn vreugde met reservedoelman Didulica. De hand van Koeman was al voor het duel zichtbaar: de Zaankanter koos voor de linker dugout en de warming up bestond niet meer uit strakke, wedstrijd- gerelateerde oefeningen. Bij de aftrap viel op dat Richard Knopper, voor het eerst sinds Ajax-Roda JC in het begin van dit seizoen, weer in de basis stond. To- mas Galasek begon op de bank. In de 4-3-3 opstelling stond Wamberto als linksbuiten geposteerd. Nikos Machlas was de diepste spits omdat de Griek vol gens Koeman het meeste zelfvertrouwen uitstraalde op de training. De beide backs,Tim de Cler en John Hei tinga, mochten in balbezit doorschuiven, Cristian Chivu en André Bergdplmo dien- Tim de Cler kreeg als linksback de vrijheid aanvallend mee te doen en deed dat voortreffelijk. Zlatan naar de bank om de goal met reservedoelman en vriend Joey Didulica te vieren. Koeman en Krol debuteerden met een verdienstelijke 4-0 overwinning en Ajax stond - al was het voor even - weer eerste op de ranglijst. woensdag 19 december AJAX - VITESSE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 19