Mooie carrière met teleurstellingen. a^pn dieptepunten JOHN VELDMAN iROOn FN WIT In het seizoen 1996/1997 werd John Veldman door Louis van Gaal naar Ajax gehaald. De verdediger zou slechts zeventien competitie wedstrijden in het rood-witte shirt spelen. Eén seizoen later al, vertrok hij naar Vitesse. DE PROGNOSE VAN JOHN VELDMAN Zo'n zes jaar geleden, aan het einde van het seizoen 1995/1996, beleefde John Veld man het hoogtepunt uit zijn carrière. Een perfect seizoen in dienst van Sparta werd bekroond met het bereiken van de Amstel Cup-finale, een uitverkiezing voor het Ne derlands elftal én een transfer naar Ajax. Veldman maakte die zomer deel uit van de selectie die op het EK1996 in Engeland teleurstellend presteerde.Teleurstellend. Het is een woord dat, vanaf dat moment, onlosmakelijk aan zijn loopbaan verbon den bleef. Inclusief zijn periode bij Ajax. In eerste instantie reageert John Veld man, die tegenwoordig als spelersbege leider werkzaam is, afwijzend als hem wordt gevraagd naar zijn periode bij Ajax. Later zegt hij er toch trots op te zijn om in Amsterdam gespeeld te hebben. „Het is mooi om door een topclub uitverkoren te worden. Het is weliswaar maar een korte periode geweest en het is ook vervelend dat ik mijn contract niet heb uitgediend. Maar ik heb in Amsterdam genoeg leuke dingen meegemaakt; over de negatieve zaken heb ik het liever niet." Ondanks het feit dat Veldman - vooral door veelvuldig blessureleed - maar wei nig wedstrijden voor Ajax uitkwam, heeft hij (toegegeven, het kost enig nadenken) toch één wedstrijd die hem in het bijzon der is bijgebleven.„De meest krankzinnige wedstrijd was de uitwedstrijd in de Cham pions League tegen Atlético Madrid, die wij met 2-3 wonnen. Af en toe denk ik daar wel eens aan terug, het scoreverloop, de penalty's, het drama in de wedstrijd en dat prachtige doelpunt van Dani." Tot een échte vaste waarde in het eerste elftal van Ajax zou Veldman nooit uitgroei en. Toen Vitesse zich meldde voor de ver dediger, hapte hij maar al te graag toe. „Ik was een halfjaar niet aan voetballen toe gekomen en was blij dat ik weer kon spe len. Ik zou zeker niet naar een willekeurige club zijn gegaan, maar Vitesse was des tijds een mooie club. Bovendien werkte Henk ten Cate er als trainer; die kende me nog uit mijn Sparta-tijd en had veel ver trouwen in me." OnderTen Cate speelde Vitesse, aldus Veld man, fantastisch voetbal. „Toen Arthur Jorge kwam ging het ook nog even goed, maar hij vertrok al weer snel en werd ver vangen door Herbert Neumann, ledereen kent de verhalen over hem; daar hoef ik geen woorden aan vuil te maken. Bij Vi tesse was iedereen dan ookdolblij dat Ro nald Koeman trainer wilde worden. Koe man wilde ook graag dat ik bij Vitesse bleef- ik kon één seizoen bijtekenen - maar ik wilde graag naar het buitenland. Ik heb het risico genomen, de gok gewaagd. Helaas is het niet gelukt; maar niet bijte kenen was een bewuste keuze geweest." Toen Veldman bij Ajax speelde, toonde Sunderland belangstelling voor de verde diger. Maar ditmaal was er geen buiten landse club, die aan de deur klopte. Hij kwam uiteindelijkterecht bij RBC Roosen daal maar kon - als één van de vele nieuwe lingen - toch niet voorkomen dat de club degradeerde. Dit seizoen speelt de inmid dels 33-jarige Veldman voor amateur hoofdklasser Elinkwijk. De cirkel is daar mee rond, want bij die Utrechtse club werd hij ooit ontdekt door PSV. „Ik denk dat ik kan terugkijken op een mooie car rière. Ik heb in ieder geval een Europees Kampioenschap meegemaakt. Als voet baller is het misschien jammer dat ik nooit heb mogen proe ven van het bui tenland, maar ik denk niet dat ik van dieptepunten kan spreken." Daan Schippers „De resultaten v.m de laatste jaren zijn Volgens mij niet in het voordeel van Ajax; ik geloof dat ze alleen maar!' verloren hebben. Maar omdat Koe man Vitesse door en door kent denk ik dat het nü 2-1 voor Ajax wordt." woensdag 19 december [ajax - VITESSE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17