De assist staat ook SAMMY OSEY Sammy Osey (12 jaar) speelt voor het eerste jaar bij Ajax. Eerder kwam de linksbuiten uit voor Omniworld en Buiten Boys. Na Ajax ziet hij een mooie toekomst in het buitenland. Het liefst in Italië. A TO F KOM ST Volledige naam: Sammy Osey Geboren: 25 juli 1989 Elftal: Ik zit sinds dit seizoen in de Di van coach Robin Pronk. Broers/Zussen: Eén oudere broer, Manuel (17), een oudere zus, Daisy (15) en nog een jonger broertje, Jerry (8). Vorige club: Ik heb gespeeld voor Buiten Boys (3,5 jaar), FC Omniworld (2 jaar) en dit is mijn eerste seizoen bij Ajax. School: Ik zit op het Echnaton College in de brugklas. Favoriete vak: Frans. Ik heb een Franse neef en die logeert een weekje bij ons. Hij helpt mij met dit vak. Ik heb er de beste cij fers voor. Gym en Nederlands zijn ook wel leuk. Vervelendste vak: Wiskunde, dat is erg saai. Ik zou het best kun nen, maar ik moet gewoon harder mijn best doen. Positie: linksbuiten. Sterke punten: Ik ben best snel en dan kan ik een goede actie maken. Ik heb een goed tactisch overzicht. Als ik de kans krijg om uit te halen, dan is mijn schot vaak ook goed. Zwakke punten: Vooral het aannemen van de bal gaat vaak fout. Mijn rechterbeen moet ook beter worden, ik speel nualleen met links. Ik ben nog niet constant zo goed als ik zou willen zijn. Leuk aan voetbal: Het leukste is als je met een team leuke din gen gaat doen, die niks met voetbal te maken hebben. Ik heb soms wel leuke toernooitjes. Hobby's: Ik heb eigenlijk geen hobby's.Het enige wat telt is voetbal. Andere sporten: Zaalvoetbal, ai heb ik daar nu geen tijd meer voor. Ik moet naar school en daarna naar Ajax. Favoriete tv-programma: Vooral tekenfilms vind ik erg leuk. Favoriete muziek: R&B Laatste CD: Een verzamel-CD, ik weet niet meer hoe die heet. Slechtste muziek: Klassieke muziek, dat is zo saai. Boek of tijdschrift: Ik heb ooit wel een leuk boek gelezen'Voor de eerste keer', maar anders lees ik liever tijdschriften. Afwassen of afdrogen: Maakt niet uit. Ik vind het alleen ver velend als er veel afwas is. Anders vind ik het niet zo erg. Voorzet of scoren: De trainer zegt altijd datje ook op het score bord komt als je een assist geeft, dus eigenlijk maakt het niet zoveel uit. Beste film: Mr. Nice Guy. Die vind ik erg grappig. Lekkerste eten: Nasi, bami, vooral Chinese gerechten. Smerigste eten: Spruitjes zijn echt vies. Lekkerste drinken: Water en Aquarius. Smerigste drinken: Cola vind ik veel te zoet. En vruchtensappen vind ik ook niet lekker. Vooral ananassap is vies. Vakantiebestemming: Ik spreek goed Frans en daarom ga ik graag naar Frankrijk op vakantie. Ik ben daar ook al vaak geweest. Favoriete club: Ajax, Internazionale en andere Italiaanse clubs. Beste voetballer in Nederland: Pierre van Hooijdonk. Hij is wel erg goed. Ik dacht eerst dat Rafael van der Vaart beter was, maar dat denk ik toch niet meer. Beste voetballer in het buitenland: Thierry Henry, Christian Vieri, Rivaldo, Saviola. Mooiste stadion: Amsterdam Arena en het Stade Gerland in Lyon. Die zijn mooi gebouwd; niet ge woon vier tribunes om een veld heen. Dat vind ik niks. Mooiste tenue: Het uit-tenue van Barcelona en het Champions League-shirt van Olympique Lyon. Dat zijn mooie grijze shirts. Kampioen: PSV is weer erg goed teruggekomen en zij hebben ook weer een kans. Ik hoop Ajax, maar ik denk Feyenoord. Degradatie: Fortuna Sittard en FC Twente. Die doen het echt slecht. Waar droom je van: Ik wil later graag in het bui tenland voetballen. Eerst wil ik het opbouwen bij Ajax en daarna naar Internazionale, ofzo. Wat wordt vandaag de uitslag: Ronald Koeman weet hoe de tactiek van Vitesse in elkaar zit en zal dus de goede mensen op de juiste plek zet ten. Ik denk dat Ajax gaat winnen, met 3-1. Van der Vaart, Wamberto en Ibrahimovic of Machlas gaan scoren. Robin Wubben woensdag 19 december AJAX - VITESSE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13