'Over een jaartje zou ik de volgende stap kunnen maken' Sander Berends bune. Na afloop loop ik nog even het spe lershome in om bij te praten. Andersom gebeurt dat ook. Een aantal spelers is al geweest en ook de trainer, Henk Wisman, komt regelmatig naar me kijken." Ik zat op de tribune tussen allemaal be kenden. Was wel mooi dat we wonnen, al kregen we het in de slotfase erg moei lijk. Na afloop werd ik van allerlei kanten aangesproken over de uitschakeling. Maar dat word ik regelmatig in ons dorp, omdat velen toch benieuwd zijn hoe het nu gaat bij Ajax." Ken je het speciale karakter van deze Amstel Cup-wedstrijd? „Nee, wat is er speciaal aan? Was Ajax 2- FC Twente de eerste officiële wedstrijd ooit in de Arena? Dat wist ik niet. Wat werd het toen? Zo 1-4, daar moet dus ver andering in komen. Voor ons is het so wieso een speciale wedstrijd. Een ideaal moment voor de meeste spelers om ons in de kijker te spelen. En tegelijkertijd goede publiciteit voor het tweede elftal." Wat vind je van het initiatief van een zaterdagse beloftencompetitie? „Ik ben blij dat we niet meer op die maan dagavonden hoeven te spelen. Met het tweede elftal van Volendam moest ik dat regelmatig. Maar het werkt niet, er ko men geen mensen. Nu leef je weer echt naar wedstrijden toe. Zaterdag is een dag die voor het voetbal staat." Al iets vernomen over een mogelijke stap naar de A-selectie? „Daarvan is nog geen sprake geweest. Hoeft van mij ook nog niet. Het is beter voor me om rustig te wennen aan het ni veau en de nieuwe omgeving. Die ontwik keling gaat uitstekend. Over een jaartje zou ik de volgende stap kunnen maken. Dit sei zoen heb ik desondanks noodgedwongen al enkele keren op de reservebank gezeten. Wat doe je naast het voetbal? „De plannen om een cursus Sportmassa ge te gaan volgen, bestaan nog steeds. Want op dit moment doe ik eigenlijk wei nig buiten het voetbal om. Ik heb nu on dervonden dat het volgen van een cursus makkelijk te combineren is met het voet bal. Volgend schooljaar wil ik beginnen. Of iktrainer wil worden? Dat houd ikover een paar jaar niet voor onmogelijk. Het over brengen van ervaring lijkt me best leuk." Heb je nog iets gehoord van de KNVB? „Sinds ik bij Ajax speel, niet meer. Ik hoor de dat ik voor het Nederlands elftal onder 21 jaar, de nieuwe lichting, op de reserve lijst stond. Althans voor de oefeninter lands tegen Duitsland en Zwitserland.Vo rig jaar heb ik wel een paar interlands gespeeld. Daarvan ken ik Johnny Heitinga. Onder meer vanwege die reden trek ik binnen Ajax het meeste met hem op. Een Nederlands elftal-shirt, rugnummer 12, hangt in de huiskamer. Ik droeg het tij dens mijn debuut in en tegen Duitsland onder 19 jaar. Mijn ouders waren er na tuurlijk hartstikke trots op. Ik blijf voorlo pig gewoon thuis in Volendam wonen. Het is twintig minuten met de auto rij den,dus makkelijkte doen. Vanavond zul- Je speelt nu centraal achterin. Ligt daar ook je voorkeur? „Jazeker. Ik kwam bij Ajax 2 al vrij snel op die positie terecht en tot nu toe ben ik redelijk tevreden over mijn prestatie. Ik moest in het begin vooral wennen aan mijn nieuwe omgeving. Vooral aan de balcirculatie, die veel hoger ligt. Er wordt ook meer van je verlangd. Elke speler moet iets extra's brengen, waardoor ik vooral op voetballend gebied moest bij leren. Ook de speelstijl en de hogere trai ningsintensiteit waren nieuwe ervarin gen voor me. Ik zit nu op een redelijk ni veau,maaralle punten zijn nog voor ver betering vatbaar." Wat is de doelstelling van het beloften- team? „Kampioen worden. Helaas hebben we dit seizoen onnodig punten verspeeld tegen FC Utrecht en FC Twente. Deson danks zijn we toch wel de sterkste ploeg van de beloftencompetitie. Maar we moeten er natuurlijk niet te makkelijk over gaan denken." Tijdens de uitwedstrijd bij FCTwente viel ik nog bijna in.Westonden onderdruken een aantal jongens in de verdediging kampten met lichte lichamelijke klachten. Wanneer één van hen zou afhaken, was ik de eerste die in aanmerking kwam voor een invalbeurt. Ik heb tot het einde van de wedstrijd warm gelopen, maar hoefde er niet in te komen." Ben je een trouwe bezoeker van de thuiswedstrijden van Ajax 1? „Ja, ik ben er altijd. Alle spe lersvan het beloftenteam be schikken over een seizoen kaart. Uitwedstrijden bezoek ik eigenlijk zelden." Kom je nog regelmatig in Volendam? Ja,als het kan.Volendam speelt nog altijd op zondagmiddag. Als Ajax geen verplichtingen heeft, zit ik trouw op de tri- len mijn ouders ongetwijfeld ook weer op de tribune plaatsnemen. Of ze weer trots zullen zijn op hun zoon? Ik hoop het wel." woensdag 12 december f ACHTSTE FINALE AMSTEL CUP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7