Ruud Kras i HOPEN OP EEN NIEU WE STUNT iilffllsCHARL Een jongensdroom. Zo leek de stap van de ig-jarige Ruud Kras van FC Volendam naar Ajax. De enige Nederlandse nieuweling binnen de selectie verdween in de loop van het seizoen uit de spotlights doordat hij, volgens afspraak, in het beloftenelftal ging voetballen. Niet geheel zonder succes. Of FC Twente het volgende slachtoffer wordt van de dadendrang der jongeren? We hebben niets te verliezen." SUBLIEM De overgang van de jonge Volendammer zorgde in het voorjaar voor wat opzoek- werk. Na Wim Jonk kwam er immers weer een voetballer uit het palingdorp naar de hoofdstad. Bovendien maakte hij de stap rechtstreeks vanuit de eerste divisie. Dat was ook alweer lang geleden. Inmiddels staat Kras met Jong Ajax fier aan kop van de ranglijst en wordt in het grote Amstel Cup-toernooi de ene na de andere stunt uitgehaald. Over twee en een half uur is bekend of na FC Volen dam, Fiaarlem en De Graafschap ook FC Twente aan het rijtje van uitgeschakelde profploegen toegevoegd kan worden. Op de regenachtige vrijdagtraining, daags na het ontslag van Co Adriaanse, gaat het er tijdens het afsluitende partijtje fanatiek aan toe. Trainer Jan Olde Rieke- rink spoort zijn mannen voortdurend aan alles te geven in het potje, afgewerkt op een klein veld. Geel tegen rood. De ploeg met een man meer mag de bal slechts twee keer raken, waarbij terug spelen op de keeper helemaal uit den boze is. Bij een gelijke stand, geeft Olde Riekerink aan dat er om de winnende goal gespeeld gaat worden. Na enkele mislukte aanvallen volgt het mooiste moment van de hele training. Kras ont vangt de bal van keeper Maarten Steke lenburgen met een sublieme voetbewe ging jaagt hij de bal vanaf eigen helft met een lob over de verbaasde Bram Ver bist. Een actie waaruit blijkt dat de tie ner over behoorlijk wat inzicht en tech niek beschikt. En natuurlijk durf. Enkele minuten later zit Kras relaxed in de cata comben van de Arena en vertelt hij op zijn eigen, rustige en nuchtere wijze over de bekerconfrontatie van vanavond. Wat was je eerste reactie toen je de uitslag van de loting hoorde? „FCTwente is een leuke ploeg.Op zich had ik geen bepaalde voorkeur, als het maar geen Ajax i was. Dat gevoel hadden de meeste spelers. FC Twente beschikt over een fysiek, sterke ploeg. Het zal dus niet makkelijk worden. Sinds de tegenstander bekend is, kijken we al weken naar deze ontmoeting uit. Ik moet wel bekennen dat de competitie onze voorkeur heeft. Daarin willen we kampioen worden. Maar tegen FC Twente hebben we zeker niets te verliezen. We gaan ervan genie ten en zullen ons eigen positiespelletje blijven spelen. We zijn nu eenmaal de underdog.\Joor de meesten van ons is het de eerste keer dat we in de Arena spelen. Waarschijnlijk zal ik Jack de Gier als tegenstander tegenover me krijgen. Een irritante, lastige jongen,die het moet heb ben van fysieke kracht. Dat is bekend. En natuurlijk een kopsterke spits, maar ik kan in de lucht ook aardig uit de voeten.Toen Ajax twee weken geleden tegen FCTwen te speelde, moesten we van de trainer speciaal op onze mogelijke tegenstander letten. Daar heb ik toen zeker wat van opgestoken." Verbaast het je dat jullie zover zijn gekomen? „Nee, we beschikken over een heel goed voetballende ploeg. Wellicht hadden de vorige tegenstanders een mindere dag en hebben ze ons onderschat. Maar dat we goed kunnen samenspelen, lijkt me wel duidelijk. Niet voor niets schakelen we drie profclubs uit. Of we makkelijk mee zouden kunnen in de KPN Eredivisie? Dat weet ik niet." Je haalt het al aan.Jullie hebben onder meer je oude club FC Volendam uit geschakeld „Helaas was ik toen geblesseerd en kon ik niet meedoen. Had wat last van mijn lies. woensdag 12 december ACHTSTE FINALE AMSTEL CUpI

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 6