FEILLOZE ANALYSE WEER VEEL TALENT vervolgde Bosschieter met gepaste trots. In de achtste finale was Dordrecht'go de tegenstander. De technische staf besloot met een zo sterk mogelijke ploeg aan te treden: Peter van Vos sen, Patrick Kluivert, Winston Bogarde, John van den Brom en Fred Grim maakten van de bekerwedstrijd in De Meer „een ware happening", aldus de elftalleider. Peter van Vossen scoor de i-o, Patrick Kluivert kopte Ajax 2 naar de kwartfinale. „Onder aanvoering van de A-selectiespelers werd afscheid genomen van de vijfduizend toeschouwers. Gezamenlijk liepen de spe lers naar alle tribunes om de mensen te bedanken. Het feest werd voortgezet in de kleedkamer, met de arrivés en de jeug dige profs en amateurs in een eendrachtige roes", meldde het blije verslag in het clubblad. Twee keer raakte De Galgenwaard dat seizoen uitverkocht. De eerste keer toen Ajax 1 op bezoek kwam voor de competitie, de tweede keertoen Ajax 2 naar Utrecht kwam voorde kwartfinale in de beker. Assistent-trainer bij het eerste elftal, Van der Lem, toverde door de ervaring uit de competitie tijdens de bespreking een feilloze analyse van FC Utrecht op het bord. Maar helaas... Door een fout in de verdediging kwamen de Ajacieden na een uur spelen op eeni-o achterstand. In een kolkende Galgenwaard jaagde Ajax 2 op de gelijkmaker. Twee keer werd een bal naast keeper Van Ede van de doellijn gehaald. Wlodi Smolarek, de vader van Ebi.gaf met zijn doelpunt de definitieve nekslag en de 2-1 van Tarik Oulida kwam te laat. Het verlies was vervelend, maar door het wederom behaalde kampioenschap kregen de beloftes het komende seizoen weer een kans in de KNVB-beker. Het is vanavond aan de jonge talenten van Jan Olde Riekerink om zich te scharen in het rijtje van illustere voorgangers als Dennis Bergkamp, de gebroeders De Boer en later Nordin Wooter, Martijn Reuser en Tarik Oulida. Een beroep doen op perste elftalspelers kan Olde Riekerink niet, omdat Ajaxi na het duel aftrapt tegen RBC Roosendaal. Maar de voorkeur van de trainer-coach gaat hoe dan ook uit naar zijn jonge beloftes. Opleiden is voor dit elftal tenslotte net iets belangrijker dan winnen. Erol Erdogan In het bekerduel in 1988 tegen Volen- dam deed ook Richard Witschge mee. (Foto: Ceorge Verberne) 14 februari 1988. Volendam-Ajax reserves voor de beker eindigt in 2-3. Hennie Meijer laat weten dat hij gescoord heeft. (Foto: Ceorge Verberne) In het kielzog van het succesvolle eerste elftal werd eindjaren tachtig door de reserves goed gepresteerd in de beker. Ook in het midden van de jaren negentig was dat het geval. In het sei zoen waar Ajax na lange tijd weer de Europa Cup i won, stroomde Ajax 2 weer over van het talent. De ploeg van trainer Gerard van der Lem en elftalleider Her man Bosschieter werd in 1994 kampioen en mocht meedoen in het grote toernooi om de nationale beker. In de voorrondes maakten de Ajacieden korte metten met DOVO, Zwolle en Go Ahead Eagles. In ver gelijking met het vorige succesvolle team uit 1987 deden mèer eerste elftalspelers mee, om fit terug te keren naar de hoofd macht: „Voor Ajax was het belangrijk hoe Frank Rijkaard het zou doen tegen Eagles- spits Jack de Gier, nadat blessures hem een paar wedstrijden langs de kant had den gehouden", noteerde elftalleider Bos schieter voor het Ajax Magazine. „Met Frank ging het prima en dat kan ook ge zegd worden van invaller Laurens van Heuvel, die de twee doelpunten voor zijn rekening nam. Om tot de laatste zestien clubs doorte dringen moest van Excelsior worden gewonnen. Het duel in Rotter dam verliep zeer voorspoedig, want op Woudestein won Ajax 2 met 3-0 door goals van John van den Brom (penalty), Nwankwo Kanu en Martijn Reuser", woensdag 12 december ACHTSTE FINALE AMSTEL CUP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 25