Als het aan mij ligt, sta ik nog wel even bij Ajax onder de lat OOGSTRELEND GELUK „De bekerfinale Ajax-RBC in 1986 (2-0, red.) heb ik van dichtbij meegemaakt. Ik zat op de bank, Stanley Menzo was eer ste keeper. De opluchting was heel groot, want die prijs redde ons seizoen. Het was het eerstejaar met Johan Cruijff als trainer. Met die jonge ploeg, met onder anderen Marco van Basten, John van 't Schip en Ronald Koeman, speelden we soms oogstrelend voetbal, maar ver speelden in de competitie erg veel pun ten. Aanvankelijk gaf RBC nog wel wat tegenstand, maar we konden de wed strijd al snel naar ons toe trekken." „Nee, met Cambuur, waar ik van 1986 tot 1994 speelde, hebben we nooit kun nen stunten. Het was toen nog gewoon vanaf de eerste ronde knock-outsys- teem en meestal lootten we ploegen als Roda JC of FC Groningen. Konden we proberen wat we wilden, maar waren we zo goed als kansloos. Gewoon een stapje te hoog." „Terug bij Ajax heb ik wel de gewonnen bekerfinale van 1998 gekeept, omdat Ed win van der Sar (Grim nam in 1999 zijn plaats in, red.) geblesseerd was geraakt. 5-0 werd het, tegen PSV. Nee, ik had niet het idee dat die prijs daardoor meer waarde voor me had. Aan al die andere prijzen, van landstitel tot KNVB-beker, van Champions League tot Wereldbeker, heb ik als reservekeeper m'n steentje bij- „Natuurlijk hebben de re cente gebeurtenissen rond het ontslag van trainer Co Adriaanse me iets ge daan. Geen enkel ontslag van welke coach dan ook, is leuk. Ik wil er niet teveel over uitwijden, maar je ziet toch mensen vertrekken, die heel teleurgesteld zijn. Is gewoon pijnlijk. In de wereld van het topvoetbal worden soms keiharde beslissingen genomen en hoe moeilijk dat ook is, daar moet je mee leren leven. Geldt ook voor col lega's die niet meer mo gen meetrainen of er niet meer bijhoren. Zijn ook geen prettige gebeurte nissen. Je zal een manier moeten vinden om er mee om te gaan. En weer ver der te gaan." „Het geheim van m'n fit heid? Er is geen geheim. Dat ik altijd puur als een prof geleefd heb, speelt een rol, maar het belang rijkste is het geluk dat ik niet tegen blessures ben woensdag 12 december ACHTSTE FINALE AMSTEL CUP dat we met een stel zeer jonge jongens ver wisten te komen. Gaf veel voldoe ning, weet ik me nog wel te herinne ren." gedragen. Als die prijzen iets geleerd heb ben, was het wel dat het gezamenlijke overwinningen waren, ledereen had z'n inbreng." opgelopen. De grootste bles sures zitten in de kleine hoek jes. Dan kan je nog zo fit en afgetraind zijn, er zijn dingen waar je geen invloed op hebt." „Maar ik mag inderdaad niet klagen. Ik voel me fit, mis schien wel sterker dan ooit. Nee, met records houd ik me niet bezig, ik ben geen man van cijfertjes. Het record van meeste wedstrijden haal ik niet, vanwege die vijfjaar dat ik achter Edwin van der Sar op de bank zat. En qua leeftijd.... Jan Jongbloed stond geloof ik op z'n 45ste nog in het doel. Was dat na een rentree? Wie weet is dat wel een scenario voor mij; eerst een paar jaar tjes rust, dan terugkomen en dat record pakken, hahaha. Nee, als het aan mij ligt, sta ik nog wel even bij Ajax onder de lat. En als er nog wat prijzen bijkomen, zou dat helemaal mooi zijn." Martin van Zaanen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 19