ij:;. Voelt zich sterker Doelman Fred Grim (36) steekt momenteel in prima vorm. Aan stoppen denkt hij dan ook nog lang niet. Ook aan ambities heeft hij nog niets ingeboet: „Een club als Ajax moet voor iedere prijs gaan." RONDE VERDER FRED GRIM *-0*0 i 4 j' 4 „Bekervoetbal heeft me altijd aange sproken. De Amstel Cup, dat is gewoon een hele mooie prijs. Je kunt in Neder land landskampioen èn bekerwinnaar worden, zo zie ik het. Ik vind dat er best wat positiever over de beker mag wor den gedacht. Ik bedoel: het is de kortste weg naar Europees voetbal. Ajax heeft de poule-fase overgeslagen en stroomt in de achtste finale in; vijf keer winnen en je hebt een prijs te pakken, mooi toch? Aardig aspect van bekervoetbal: de ver rassende uitslagen; de grote club die ten prooi valt aan onderschatting, het kleine clubje dat boven zichzelf uitstijgt en voor een verrassing zorgt. Of het bekervoetbal in Nederland ooit tot een échte traditie kan uitgroeien, weet ik niet. Vanuit de KNVB en de clubs doen ze er alles aan, maar ik weet het niet.... Kijk, zoals in Engeland wordt het nooit, maar een beetje meer beleving zou wel mooi zijn. Je hoort voetballers weieens zeggen:'Als we uit de beker zijn, kunnen we ons concentreren op de competitie', maar dat vind ik zo'n flauwekul; iedere prijs die je kan pakken, moetje ook pro beren te pakken. Vooral in het geval van Ajax." „Zonder ze te onderschatten, verwacht ik tegen RBC geen problemen, die moe ten we gewoon opzij kunnen zetten. Ja, ik weet best wel iets van die ploeg. Ik volg het voetbal op de voet en via SBS6 blijf ik op de hoogte van wat er in de Gouden Gids Divisie gebeurt. RBC heeft een leuk team, waar veel voetbal in zit, maar als wij geconcentreerd voetbal len, zitten we natuurlijk gewoon in de kwartfinale." „Dat vóór onze wedstrijd, Jong Ajax te gen FC Twente aantreedt, is hartstikke leuk - een aardig voetbalavondje bij el kaar zo. Ja, ik denk zeker dat ze een kans maken. Ons tweede heeft op dit mo ment veel zelfvertrouwen - ze zijn niet voor niets zo ver gekomen - terwijl dat er bij Twente een beetje aan ontbreekt. De kans op een bekerstunt is aanwezig en dan moeten ze dat proberen voor elkaar te krijgen ook." „Voor mij is het momenteel moeilijk om Jong Ajax te volgen, omdat ze vaak op tijdstippen spelen die mij net niet uit komen. Maar als de mogelijkheid er is, ga ik graag kijken. Ik vind het leuk op de hoogte te blijven van wat er allemaal binnen de club gebeurt. Heeft ook met je persoonlijkheid te maken, ik ben erin ieder geval altijd wel nieuwsgierig naar. Ik weet niet hoeveel het er mee te ma ken heeft dat ik vanaf jonge leeftijd voor Ajax speel, ik ken ook genoeg spe lers die van andere clubs afkomstig zijn, die je vaak bij de Ai of het tweede ziet." „Ja, ik kan me goed indenken wat die jongens doormaken, in 1996 kwamen we met Ajax 2 ook zo ver, tot we in de Arena kansloos met 4-2 verloren van FC Twente. Het was een mooie ervaring woensdag 12 december [achtste finale amstel cup ROOD FM WIT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17