n METERS ORANJE iSCHARF duels meer dan in de competitie; Shota die voorin met een individuele actie de wedstrijd kan openbreken, Richard die op het middenveld op de juiste momen ten voor rust zorgt en mensen de diepte instuurt. Maar ja, kijken naar wie er niet bij zijn, dat heeft geen zin." „Op zich ben ikfit,scherp,maartoch heb ik het gevoel qua vorm nog een paar procentjes te missen. Een beetje meer geiuk met scoren, dat zou mij naar die honderd procent kunnen tillen. Voorzet ten geef ik genoeg, maar in de jeugd scoorde ik altijd zo'n veertien maal per seizoen en naar zo'n gemiddelde wil ik ook bij Ajax i toe. Ik denk dat ik het toen meer afdwong door simpelweg vaker op goal te schieten. Op zich kan ik evenveel genieten van een assist als een goal, maar ja, een doelpunt maken is gewoon lekker, doet wonderen voor je zelfvertrouwen." „Het zou wat secuurder kunnen alle maal. Het scheelt steeds heel weinig, maar of je nou een centimeter naast schiet of een meter, maakt niet uit; hij zit er toch niet in. Waar ik wel tevreden over ben? Over m'n ontwikkeling van de afgelopen twee jaar; qua conditie en techniek zit het wel goed. Alleen dat scoren, hè." „Ja, ook op het gebied van meeverdedi gen ben ik vooruit gegaan. Ik maak iedere wedstrijd veel meters en doe dat niet eens met tegenzin. Ik moet wel uit kijken dat ik voorin genoeg kracht en lucht overhoud om m'n acties te maken, want dat blijft de essentie van m'n spel: acties maken. Is ook het leukste. De te genstander op het verkeerde been zet ten en zoef!d'r langs. Nee, ik bedenk van tevoren nooit wat ik ga doen. M'n acties verzin ik ter plekke, ik speel in op de situatie. Als ik teveel zou gaan nadenken, zou ik maar weinig klaarspelen." „Wisselvalligheid hoort bij een buiten speler. Omdat mijn belangrijkste op dracht is m'n man uit te spelen, zal er altijd een bepaald risico in mijn spel zit ten. Oké, dan raak ik de bal een keer kwijtdat risico moet ik incalculeren, daar kan ik me niet door van de wijs laten brengen. Aan een rechtsbuiten die alleen maar balletjes terug en breed legt, heb je ook niets." „Ja, ik heb bijna altijd rechtsbuiten ge speeld, in de jeugd bij Vitesse 1892 en bij Ajax, vanaf de Ci. Komen vanaf de zij kant ligt me het best, al moet ik erbij zeggen dat ik tegenwoordig steeds va ker aan het zwerven sla. Gelukkig is dat dit seizoen een van de punten waar trainer Co Adriaanse op hamert. Ik mag in de spits opduiken, op de linkervleugel of vanaf het midden veld komen. Zolang de posities maar bezet blijven, wil Adriaanse in de aanvallen zoveel mogelijk variatie zien. Vanaf links naar binnen trekken en dan met rechts uit halen op doel; heerlijk." „Nee, van interesse van Sunderland weet ik niets. Ja, het kan wel zijn dat dat in een Engelse krant heeft ge staan, maar ikzelf heb met niemand gesproken. Wat ik ervan vind? Ach, voor mezelf is het leuk dat ik ge noemd word, dat geeft alleen maar aan dat ik op de goede weg ben. Het Nederlands elftal? Tja, uitkomen voor Jong Oranje is inmiddels verle den tijd en Oranje begint aan een nieuwe periode, maar dat wil nog niet zeggen dat ik dan ook direct in aanmerking kom. Al weetje het nooit in de voetballerij, het kan ineens snel gaan". „In mijn voordeel spreekt wel dat ik nog een van de weinige echte rechts buitens in Nederland ben.Opdie plek is het voor Oranje de afgelopen jaren toch zoeken geweest. Maar goed, daarover speculeren zet geen zoden aan de dijk, ik zal zo'n uitverkiezing toch echt in de competitie moeten verdienen. Om te beginnen tegen FC Twente. Nee, dat wordt geen makkie. Hoewel ze wat problemen bij de spitspositie ken nen, loopt er aardig wat individuele kwa liteit rond. Bovendien vind ik hun aan koop Jack de Gier een versterking. Ik denk ook dat ze te laag op de ranglijst staan. Ik zou het ze gunnen als ze zouden stijgen, maar ze hoeven er echt niet op te rekenen dat er bij ons wat punten te halen zijn." Martin van Zaanen woensdag 28 november AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7