NOC KAARTEN BESCHIKBAAR Walker wordt gefeliciteerd na zijn benutte straf schop, waardoor het o-i werd in het duel met De Graafschap. door de diversiteit aan beschik bare spelers. Ook voor Jan Olde Riekerink, die voor het achtste sei zoen trainer is bij Ajax en onder meer de D- de B- en de A-jeugd onder zijn hoede had, is dat een nieuw fenomeen: „De ideale situ atie is dat je een vaste groep van zestien spelers hebt. Het is raar dat je van de jongste jeugd tot de Ai in een dergelijk grote groep hebt ge werkt en dat het hier anders is. Ik vind het groepsgevoel belangrijk in de ontwikkeling van een speler. Het is goed dat er concurrentie is op jouw positie en dat je vreugde en verdriet samen deelt. Dat is wat sport leuk maakt. In Jong Ajax heb je gemiddeld drie A-junioren en drie spelers van het eerste. Daar om is het streven om van de spe lers een reële groep te maken, zo dat ze met elkaar hetzelfde traject doormaken." Ondanks de verschil lende beschikbare spelers staat Jong Ajax toch maar mooi in de kwartfinale van de beker voor reserve-elftallen, doen ze volop mee in de strijd voor het landskampioenschap en staat dus de wedstrijd in de Amstel Cup, tegen FC Twente, op het pro gramma. Toen Will van Rhee samen met Excelsior-speler Ceci- lio Lopes de reserves van Ajax aan de selectie van oud-Ajacied John van 't Schip koppelde, was er deels opluchting omdat Ajax i net zo goed in een broederstrijd terecht kon komen met de jon gere collega's. „FC Twente is een leuke ploeg om tegen te spe len," reageerde Jan Olde Riekerink. „Het is leuk dat we thuis spelen en om John weer te zien in zijn oude omgeving. FC Twente heeft in de achterhoede fysiek sterke spelers. Wij zijn de absolute underdog. Het is David tegen Goliath, maar David vond ook een manier om Goliath te verslaan. De jongens moe ten gewoon genieten van deze wedstrijd." Supporters kunnen nog steeds kaarten kopen voor de dubbele bekerconfrontatie, op 12 december in de Arena. Om 18.00 uur trapt Jong Ajax aftegen FC Twente. De tweede wedstrijd tussen Ajax en RBC.een herhaling van de bekerfinale in 1986, staat voor 21.00 uur op het programma. Eerst worden de plaatsen op de eerste ring verkocht, vervolgens gaan delen van de tweede ring in de verkoop. Jong Ajax is ook op het eigen sportpark De Toe komst te zien. Vanaf dit seizoen bijna altijd op zaterdag om 15.00 uur, een tijdstip waarop de Beloftencompetitie aantrek kelijker is voor het publiek én voor de spelers. Wanneer de reser ves van Ajax thuis spelen, is te zien op onderstaand wedstrijd schema. Voor overige informatie kunt u kijken op www.ajax.nl en op NOS Teletekst pagina 660. WEDSTRIJDEN Zaterdag 1 december zaterdag 8 december Woensdag 12 december Zaterdag 15 december Maandag 28 januari Maandag 4 februari Zaterdag 16 februari Maandag 25 februari Zaterdag 9 maart Zaterdag 16 maart Zaterdag 23 maart Zaterdag 13 april Zaterdag 20 april PSV - Ajax AZ - Ajax Ajax - FC Twente 1, Amstel Cup 18.00 uur Amsterdam Arena Ajax - Feyenoord FC Utrecht - Ajax FC Twente - Ajax Ajax - Heerenveen Excelsior-Ajax Ajax - Willem II Ajax - NAC Ajax - Sparta Vitesse - Ajax Ajax - PSV (V001 de uitslag van Jong Ajax-Jong Vitesse, zie pagina 27 van deze Kick Off) Jan Olde Riekerink, de trainer van Jong Ajax. woensdag 28 november AJAX-FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 25