Ronald de Boer DE VERKEERDE KEUZES VAN araffiS&i! -•■ •S KNAGEN DEBUUT Ondanks dat Ronald de Boer al een imposante carrière achter de rug heeft, is de 31-jarige speler van Glasgow Rangers voorlopig niet van plan het rustiger aan te doen. De middenvelder wil nog zeker drie jaar op het hoogste niveau acteren. Terugkijkend op de vele hoogtepunten die hij als voetballer reeds meemaakte, is hij een tevreden man. Al zijn er twee momenten geweest in zijn loopbaan, waarop hij volgens eigen zeggen de verkeerde keuzes maakte. iROOn FN WIT 'Épiflp Ronald de Boer koos in september 2000, naar nu blijkt te vroeg, voor Glasgow Rangers, (foto: Stanley Gontha/Pix Online) In 1996 werd Ronald de Boer door zijn collega's gekozen tot beste speler van de Eredivisie. Het was na 1994 de tweede maal dat die eer hem ten deel viel. De toenmalige Ajacied is nog steeds trots op deze titels, juist omdat die door zijn vakgenoten zijn toegekend. Ronald de Boer maakte alle successen van de jaren negentig in het shirt van Ajax mee. In 1992 won hij de UEFA Cup, drie jaar later de Champions League, vervolgens ver overde hij de Europese Supercup en in Tokio (1996) de Wereldbeker. Onderweg pakte hij diverse nationale bekers en landskampioenschappen mee: „Het is duidelijk dat ik alles aan Ajax te danken heb,"aldus De Boer,die monter vervolgt: „Die club heeft me groot gemaakt, ik heb in Amsterdam een geweldige tijd gehad. Toch vind ik, achteraf gezien, dat ik eer der bij Ajax had moeten vertrekken. Na de gewonnen Champions League-finale in 1995, of anders in de zomer van 1996. Dat had niets met de club te maken. Maar de ervaring die ik nu overal heb opgedaan, leert me dat ik te lang bij Ajax ben blijven hangen. Barcelona, dat was prachtig. Maar ook in Italië had ik goed kunnen aarden." Na een langdurig conflict verruilde Ro nald de Boer Ajax in de winter van 1999 voor Barcelona. Daar leerde hij écht ge nieten van het leven. Toch zou hij maar anderhalfjaar in Catalonië verblijven. In zijn eerste seizoen, het laatste jaar van Louis van Gaal, was hij niet zekervan een basisplaats. De volgende trainer, Serra Ferrer, zag het helemaal niet in De Boer zitten. Dat bespoedigde diens vertrek: „Ik kende een goede voorbereiding op het seizoen 2000/2001 en had de laatste twaalf duels van de jaargang daarvoor in de basis gespeeld, voordat ik aan mijn lies geblesseerd raakte. Bij Barcelona was ik in feite dus basisspeler, maar ik moest weg omdat de trainer me niet wilde hebben. De opvolger van Van Gaal, Serra Ferrer, haalde onder druk van het bestuur en het publiek voornamelijk Spaanse spelers, zoals Gerard en De la Peha.Die moesten natuurlijkspelen.dus viel ik buiten de boot. Zolang Ferrer aan het roer stond, viel er voor mij niets te halen. Ik wilde eigenlijk niet weg hoor en voelde me zeker niette min. Sterker nog, het was onterecht dat ik niet speelde. Maar het ging knagen in mijn hoofd en daarom besloot ik de club te verlaten." Op woensdag 30 augustus 2000 teken de Ronald de Boer een vierjarig contract bij Glasgow Rangers. Achteraf bleek ook deze keuze niet goed: „Serra Ferrer werd vrij rap ontslagen. Nu is Carlos Rexach de coach en onder hem had ik zeker ge speeld bij Barcelona. Rexach ziet het namelijk helemaal in mij zitten. Nu denk ik dat ik beter had kunnen wachten, want Barcelona is in alles top. Maar ja, je weet nooit hoe het loopt." Ronald en zijn broer Frank begonnen hun carrière bij amateurclub De Zouaven uit Lutjebroek. In 1983 verhuisde de twee ling naar de jeugdopleiding van Ajax. Ronald debuteerde op 22 november 1987, een jaar eerder dan Frank, in Ajax 1. De wedstrijd tegen PEC Zwolle werd met woensdag 28 november PaJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17