INGRAVEN SPECIAAL werden verschillende speelwijzes uitgepro beerd. Het belangrijkste gemis was een goede spits. Nieuwkomer Roland Kollmann was voortdurend geblesseerd en jongeling Thijs Houwing bleek nog niet klaar voor het grote werk. Daarom werd de 33-jarige Jack de Gier van Dunfermline aangetrokken. In zijn eerste wedstrijd tegen FC Utrecht scoor de hij met zijn eerste balcontact. John van 't Schip vindt echter dat FC Twente al vóór de komst van De Gier in een fase zat dat het redelijk ging. „In de wedstrijden te gen Vitesse en Willem li en natuurlijk thuis tegen Grasshoppers voorde UEFA Cup zag ik dat er verbetering in zat. Tot nu toe heeft Jack de Gier nog maar weinig wedstrijden gespeeld, maar vooralsnog vult hij de positie goed in. De spelers om hem heen spelen nu ook beter. Die stijgende lijn hopen we door te zetten." Vorig seizoen liep FC Twente in Amsterdam tegen een 5-1 nederlaag op. „Dat zegt niets", vervolgt Van't Schip. „Het jaar daarvoor won FCTwente met 1-0. Het zijn twee andere elftallen en het wordt dus een volledig andere wedstrijd. Ajax is de competitie matig begonnen, maar daarna volgde een serie waarin ze alles won nen, inclusief uitwedstrijden. Vanaf SC Heerenveen en FC Kopen hagen gaat het iets minder, maar het is nu eenmaal onmoge lijk om alles te blijven winnen." Of Ajax tegen de club uit Enschede het winnende pad inslaat, kan Van 't Schip niet voor zien: „Nee. We hebben thuis best aardig tegen Ajax gespeeld en we zullen wederom proberen ze zo goed mogelijk partij te bieden. Normaal gesproken heeft deTop Drie meer kwaliteiten dan FCTwente. Ajax moet thuis het initiatief nemen, maar wij gaan ons zeker niet ingraven. We gaan de pot niet dichtgooien, ik denk dat we uit moeten gaan van onze eigen kwaliteiten. Thuis tegen Ajax deden we dat ook, maar toen verloren we „Ik denk dat ik voor het duel van vanavond de normale wed strijdspanning voel", eindigt Van 't Schip het gesprek. „Al is het natuurlijk wel speciaal om terug te keren bij de club waar ik groot ben geworden. Maar zodra de scheidsrechter voor de aftrap heeft gefloten, is het een duel als alle andere. Dan houd ik me bezig met mijn eigen ploeg, eventuele wissels of andere omzettingen. Ik hebopzo'n moment alleen maar oog voor de ontwikkelingen in de wedstrijd." Daan Schippers Van 't Schip neemt de felicitaties in ontvangst van John Bosman na zijn doelpunt. Ajax won op ig mei ig86 met 6-0 van FC Twente, (foto: Ceorge Verberne) ongelukkig." Ajax won eerder dit seizoen met 0-2 bij FCTwente door goals van Zlatan Ibrahimovic en Wamberto. Eddy Achterberg (assistent-trainer) en Van 't Schip in de Arena tijdens de strijd om de Johan Cruijff Schaal. FC Twente verloor daarin dit seizoen met 3-2 van PSV. (foto: Stanley Contha/PIX Online) woensdag 28 november AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11