WËÊ TOPSCORER VAN AJAX BMBTscharf' Rafael van der Vaart is dit seizoen uitgegroeid tot een van de beste Ajacieden. De pas 18-jarige speler regeert op het middenveld en maakte reeds negen competitiedoel- punten. Mediaberichten maken melding van het feit dat Van der Vaart op de voet wordt gevolgd door diverse Europese topclubs. Maar de Ajacied wil voorlopig nog helemaal niet weg uit Amsterdam. TEAMSPELER Van der vaart op ringd door diverse tegenstanders, zag hij weg naar, volgens kans de bal met een fraaie boog over eigen zeggen, zijn doelman Van Dijk te krullen. Het was, belangrijkste zoals zo vaak, het openingsdoelpunt van treffer van het het duel. seizoen, uit bij Op één of andere manier heeft de Aja- Feyenoord. cied er patent op, vroeg in de wedstrijd te scoren. Want ook tegen SC Heerenveen, Willem II en NAC - en met Jong Oranje tegen Jong Engeland - was het binnen twintig minuten raak. Die opmerkelijke productiviteit is echter niet het gevolg is het nog nooit geweest.Tegen SC Hee renveen werd ik omringd door drie ver dedigers en toch kon ik het beslissende kopduel winnen. Dat was een reactie, want ik ben - op zich - geen goede kop per. Je hoeft niet groot te zijn om toch met een kopbal te kunnen scoren; een juiste timing is belangrijk. Tegen Willem II opende ik de score nadat ik de bal had afgegeven aan Wamberto en ik'm - toe- gegeven, een beetje gelukkig - weer terugkreeg." met een tevreden blik in zijn ogen: „Meestal is het binnen twintig minuten raak, ongelooflijk. Een verklaring voor mijn scoringsdrift? Ik breng dit seizoen wat meer diepgang in mijn spel en heb tevens meer conditie dan vroeger; van daar misschien die goals. Het afgelopen jaar is heel belangrijk voor me geweest. Door veel te spelen kon ik me verder ont wikkelen en in feite zet dat proces zich nu door." Nog steeds wil hij zoveel moge lijk speelminuten krijgen. Doelpunten zondag 25 november AJAX - PSV De uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk was misschien wel het beste voorbeeld van de genialiteit van de talentvolle telg uit de Ajax-jeugdopleiding. Staand op de rand van het strafschopgebied en om- van instinctief scoren; zoals een echte goaltjesdief dat kan. Want, zo zegt Van der Vaart: „in de jeugd scoorde ik regel matig, maar nooit meer dan een goal of zeven per seizoen. Zo gek als dit seizoen, Een oude voetbalwijsheid leert dat ge luk moet worden afgedwongen. En dus zijn al die goals van Rafael van der Vaart niet louter toevalligheden. Maar toch had hij deze eerste positie op de topsco- rerslijst van Ajax én Nederland vooraf niet gedacht. De achttienjarige interna tional had dit seizoen maar één doel: „Iedere wedstrijd spelen en wel zo goed mogelijk." En dat lukt dus uitstekend, zo beaamt hij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 6