Een gemiste kans Co Adriaanse was ontevreden over het resultaat: „Vooraf zeiden we dat we hier drie punten moesten halen. Ook als we terugkijken op de wedstrijd, hadden we moeten winnen. In de eerste helft speel den we goed, alleen de op één-na-laatste pass kwam net niet aan. In de tweede helft gingen we opportunis tisch spelen, met een extra spits naast Machlas en nog één erachter. Uit een on terechte vrije trap kwamen we achter. Dan is er zo weinig tijd om nog te scoren, dus was het goed dat we direct een tegen doelpunt maakten." PSV en Vitesse hadden eerder deze competitieronde punten laten liggen en dus kon Ajax op De Vijverberg in Doetinchem de kop positie verstevigen. Door blessures op het laatste moment kon Co Adriaanse geen beroep doen op Richard Knopper (heupblessure) en André Bergdplmo (rug). Mido was na zijn botsing in het Europese duel op Cyprus nog steeds niet volledig wedstrijdfit. Omdat ook Hatem Trabelsi niet inzetbaar was, stonden Maxwell en John Heitinga in de basis tegen De Graafschap. DE CR AA FSCHAP - AJAX 7-7 DE GRAAFSCHAP - AJAX 1-1 (o-o) Wamberto maakte in de slotfase namens Ajax gelijk met een droge knal in de bovenhoek. WK9M zondag 25 november ■I AJAX - PSV Zondag 4 november 2001 76' Meerdink 1-0,77'Wamberto 1-1 De Graafschap: Postma.Bot, Berck Beelenkamp.Vreman, Frankel, Nok, Meerdink (90. Promes), Van Leerdam, Valeev, Van de Brom (75' Bakens), Schulp Ajax:Grim; Heitinga, De Cler.Chivu,Maxwell (50. Ikedia), Galasek,Van der Vaart, O'Brien, Van der Meyde, Machlas, Wamberto Scheidsrechter: Dick Jol Gele kaarten: - Toeschouwers: 11.000 Tomas Galasek had vrijwillig zijn aan voerdersband overgedragen aan Fred Grim. De Tsjech wilde zich geheel kun nen concentreren op de eigen prestaties en Grim, al eerder dit seizoen de reserve aanvoerder, nam de band zonder proble men over. De 'Superboeren' groeven zich het eer ste bedrijf in op de eigen helft. Door het gebrek aan ruimte kon Ajax slechts spo radisch gevaarlijk worden voor het doel van keeper Postma. De Ajacieden met de meeste dreiging waren de beweeglijke Wamberto en Van der Meyde, maar hun assists waren net niet op maat of werden niet op de juiste waarde geschat door de inko mende ploeggenoten. Johnny Heitinga springt hoger dan voormalig Ajacied John van den Brom. In de tweede helft moest de Braziliaan Max well geblesseerd afhaken. Pius Ikedia kwam in de ploeg en Van der Meyde verhuisde naar de linkerkant. Ondanks de offensieve opstelling van Ajax kreeg Graafschapper Michel Nok na een uur spelen zowaar de eerste grote kans. Zijn inzet belandde, buiten het bereik van Grim, op de paal. Binnen twee minuten (76 en 77) stond de einduitslag op het scorebord. Meerdink knalde een afgeslagen vrije trap in de touwen, waarna Wamberto zestig secon den later de gelijkmaker produceerde. Ajax joeg nog op de volle winst, maar liet uit eindelijk twee punten liggen in Doetinchem. Doordat Feyenoord drie punten verloor bij NAC, liep Ajax één punt uit op de naaste con current.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 19