MITCHELL SMITH Ajax El met staand, derde van links Mitchell Smith, de mascotte van het duel Ajax - NAC. Volledige naam: Mitchell Smith. Geboren: i januari 1991. Woonplaats: Duivendrecht. Elftal: Ik zit in Ei. Mijn trainer heet Patrick Ladru. Broers en zussen: Ik heb een broer, Dexter va n zeven jaa r, en een zus, Amy van veertien jaar. Vorige clubs: CTO. Daar heb ik tot vorig seizoen gevoetbald. Dit is mijn eerste jaar bij Ajax, veel leuker dan bij CTO. Mensen kijken tegen je op, omdat je een Ajax-shirt aan hebt. School: Ik zit in groep acht. Mijn school heet de A. Bekema- school. Favoriete vak: Ik vind rekenen wel leuk. Het is niet zo saai en ik kan het wel goed. Irritantste vak: Begrijpend lezen. Je moet dan een tekst samen vatten en er vragen over beantwoorden, helemaal niet leuk. Positie: In de spits of'op tien'. Sterke punten: Ik heb een zuivere pass en een goed spelinzicht. Dat had ik eigenlijk altijd al. Zwakke punten: Het afmaken, daar ben ik minder goed in. En de omschakeling gaat bij mij te traag. Als ik op tien sta, loop ik te langzaam terug. Favoriete club: Ajax. Ben ik altijd fan van geweest, mijn vader trouwens ook. Mooiste stadion: De Arena. Het is nog een heel nieuw stadion en het dak kan dicht. Dat vind ik echt mooi. Beste voetballer in Nederland: Rafael van der Vaart. Hij is goed aan de bal en weet zijn lichaam goed te gebruiken. Bovendien heeft hij een lekkere pass in zijn linkerbeen. Beste voetballer in het buitenland: Roberto Carlos vind ik goed. Het is een verdediger, maar hij speelt als middenvelder, want hij komt heel vaak naar voren. Hij heeft een hard schot en kan ver ingooien. Idool: Van der Vaart. Ik let veel op hem. Niet dat ik hem nadoe, maar ik sla het in me op en doe er wat mee als het kan. Leuk aan voetbal: Je blijft bezig, krijgt het er warm van en bent met anderen bezig. Nee ik hou niet zo van individuele sport. Hobby's: Bijna alles wat ik doe, heeft wel met voetbal te maken. Ik speel regelmatig op de Playstation en dan doe ik ook al een voet balspelletje. Als ik tv kijk, is dat meestal ook naar voetbal. Favoriete tv-program- ma: Battlebots, één of ander vechtspel met robots. Favoriete muziek: Mi chael Jackson. Nee, ik heb Invincible nog niet gekocht, maar ik vind zijn liedjes wel heel leuk. Favoriete CD: Dat is een CD met verschillende liedjes van nu erop. Slechte muziek: Klassieke muziek en van die hele harde rock. Ik vind wel dat er in muziek gezongen moet worden. Afwassen of afdrogen: Afwassen, dat is makkelijker. Favoriete film: Shaft en Boomdog Saints, actie, daar hou ik van. Favoriete eten: Frikadellen, kroketten en Italiaans. Smerigste eten: Spruiten. Vroeger vond ik ze wel lekker, hoor, maar nu niet meer. Lekkerste drinken: Cola, jus d'orange en biomild, dat is een soort yogi-drink. Smerigste drinken: Bier natuurlijk. Vakantiebestemming: Ik wil wel eens naar Spanje, daar ben ik nog nooit geweest. Het is lekker warm daar. Boek of tijdschrift: Ik lees niet zo veel. Op school wil ik wel eens een leuk boek lezen, maar meer niet. Andere sporten: Geen enkele meer. Vroeger heb ik wel geten nist, maar dat doe ik niet meer. Hekel aan: Stofzuigen. Nee het is geen zooi op mijn kamer, want ik ben daar bijna nooit. Voorzet of doelpunt: Als ik in de spits sta een doelpunt, als ik op tien sta een voorzet. Mooiste tenue: Real Madrid. Kampioen: Ajax, zeker weten. Degradatie: Sparta. Waar droom je van: Het eerste van Ajax halen en daarna naar Real Madrid. Wat wordt vandaag de uitslag: 3-1. Ajax wint, maar het wordt wel spannend met doelpunten in de laatste minuten van de wedstrijd. Pieter van Klinken zondag 25 november AJAX - PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13