FC KOPENHAGEN GAST Vanavond staat Ajax weer een ouderwetse Europa Cup-avond te wachten. Een wedstrijd met opwin dende momenten, discutabele beslissingen en vooral met twee ploegen die op het scherpst van de snede spelen. Want zowel Ajax als FC Kopenhagen zijn er op gebrand de derde ronde van de UEFA Cup te bereiken. Vast staat dat er, na de o-o in Kopen hagen, vanavond zal moeten worden gescoord; Ajax mdet winnen om verder te komen. En als dat niet kan in de reguliere speeltijd, dan maar na de eventueel noodzakelijke strafschoppen. Het belooft een spannende avond te worden. ONLY RESULTS COUNT ■HHB KROKET V wV WMrM «rfl wÊÊrm I Christian L0nstrup, aanvoerder van FC Kopenhagen, beseft bij zonder goed dat zijn ploeg vanavond een zware opgave te wachten staat: „We moeten achterin de 'nul' houden en ook nog eens trachten te scoren. Dat zal niet makkelijk zijn.Tijdens de heenwedstrijd kregen we enkele mogelijkheden op een doelpunt. Maar omdat ook Ajax had moeten scoren, was het gelijkspel eigenlijk wel terecht. Vanavond ligt onze kans vooral in het feit dat Ajax een jonge en nog onervaren ploeg heeft. Wij kunnen daar een goede mix van jong talent èn ervaren spelers tegenover stellen." Lpnstrup is ais centrale middenvelder de spil in het team van FC Kopenhagen: „Ik bewaak ons tactisch concept en corrigeer daar waar nodig. Eigenlijk ben ik de volledige negentig minu ten aan het praten en schreeuwen." Lpnstrup speelde inmid dels meer dan 220 duels in het eerste elftal van de fusieclub uit Kopenhagen en werd internationaal gerijpt tijdens zijn driejarige verblijf bij Cagliari in Italië. Tijdens de heenwedstrijd, twee weken geleden, had FC Ko penhagen in de tweede helft het betere van het spel. Dit in tegenstelling tot het eerste bed rijf, waarin Ajax af en toe opper machtig was. FC Kopenhagen-trainer Backe heeft voor die omwenteling een verklaring: „In de rust heb ik een aanvaller teruggehaald naar het middenveld. Ftet doel was om meer grip op Ajax te krijgen en die omzetting pakte inderdaad goed uit. Als vandaag Todi Jonsson weer fit is, speelt hij bij Kopenhagen in de spits. Dat betekent dat ik mijn favoriete vier-mans-mid- denveld kan opstellen." Jonsson, international van de Far0er Eilanden, had de afgelopen weken last van een dijbeenblessure. Trainer Flans Backe is van Zweedse komaf. De oefenmeester heeft inmiddels al weer anderhalve maand de technische lei ding bij FC Kopenhagen in handen. Flij volgde Kent Carlsson op, die er niet in was geslaagd om dit seizoen de successen van het afgelopen jaar van een passend vervolg te voorzien. Althans, zo meenden de Deense beleidsbepalers al na vier competitiewed strijden te moeten concluderen. FC Kopenhagen had afgelopen weken dringend behoefte aan resultaten. En onder Backe kwa men die inderdaad. De trainer: „De vorigjaar behaalde landstitel bracht heel wat problemen met zich mee. Zeker nadat we door Lazio Roma werden uitgeschakeld voor de groepsfase van de Champions League. Bij mijn aantreden trof ik een elftal aan, dat gemakzuchtig op me overkwam. Flelemaal fout natuurlijk. Pres taties komen niet vanzelf. Daarom ben ik snel aan een mentali teitsverandering gaan werken en na ongeveer een maand wer den de resultaten beter. Nu komen we, langzaamaan, terug op een aanvaardbaar niveau. Het is opmerkelijk dat mijn elftal tot dusverre in Europees verband beter speelt dan inonzeeigen liga (FC Kopenhagen werkt vanavond de achtste internationale wed strijd van dit seizoen af, red.). Dat verschil is moeilijk te verklaren, maar waarschijnlijk komt het doordat de meeste spelers de Deense competitie té goed kennen. Het team moet dit jaar bewijzen dat het kampioenschap van vorig seizoen niet op zich stond. Helaas is door onze slechte competitiestart de achter stand op koploper Brpndby al aanzienlijk. Na de winterstop zijn er nog vijftien duels te gaan. Als we in december niet meer dan vier punten achterstand hebben op Brpndby, is het nog te over zien. We moeten ervoor zorgen dat we dit jaar weer bij de beste twee eindigen. Pas dan kun je zeggen datje een goed elftal hebt. Het gaat daarbij alleen maar om het winnen, niet om de manier waarop. Only results count. Niclas Jensen (Foto: Hans Willink) FC Kopenhagen-trainer Hans Backe. (Foto: Hans Willink) Verdediger Niklas Jensen was 21 jaar, toen hij in 1998 aan een anderhalfjaar durende periode bij PSV begon. In die tijd slaagde Jensen - familie van de bij SC Heerenveen spelende donderdag 1 november I AJAX - FC KOPENHAGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9