Ole Tobiatpn DE ROOTS VAN BfflBSsCHARL Voor Ole Tobiasen is het UEFA Cup-duel van vanavond een spe ciale ontmoeting. De sympathieke Deen speelde van 1992 tot 1996 voor FC Kopenhagen. NICLAS JENSEN Ole Tobiasen te gast in het Parken-Stadion van FC Kopen hagen. (foto: Hans Willink) De laatste jaren beproefden veel Denen hun voetbalgeluk in Amsterdam. Dan Petersen, Jesper Grpnkjaer, beide broers Laudrup en natuurlijk trainer Morten Olsen. Ook Ole Tobiasen was één van hen, maar de 26-jarige verdediger is door ernstig blessureleed alweer veel te lang niet inzetbaar. Op vier novem ber 1998 is het exact drie jaar geleden dat hij zijn laatste officiële wedstrijd speelde. Vanaf het moment dat bekend werd dat de tegenstander in de tweede ronde van de UEFA Cup uit Denemarken kwam, keek Tobiasen met veel plezier uit naar de dubbele ontmoeting: „Ik bewaar fijne herinneringen aan FC Kopenhagen omdat ik daar mijn eerste profcontract, in 1992, heb getekend. Daarvoor speelde ik bij één van de fusieclubs, KB Kopenhagen. Daar heb ik in alle jeugdelftallen gespeeld. Na de fusie met Boldklubben 1903 was het 'warme gevoel' verdwenen. Clubliefde bestond niet, FC Kopenhagen werd gezien als een nepclub. Het was voor iedereen even wennen, alles was immers nieuw. Toen ik bij Kopenhagen tekende, werd net het stadion ver bouwd. Het veld is daarbij een kwart- slaggedraaid en erzijn nieuwe tribunes gebouwd. De faciliteiten in Parken zijn perfect. Het is het mooiste en grootste stadion van Denemarken. Toch is dat voor de club een probleem. Er kunnen ruim 41.000 mensen in, maar iedere thuiswedstrijd zitten er maximaal 15.000. Dan lijken de tribunes behoorlijk leeg en dat komt de sfeer niet ten goede. Alleen als FC Kopenhagen thuis tegen Br0ndby speelt,zit het stadion tjokvol. Dat duel is te vergelijken met Ajax tegen Feyenoord in Nederland. De laatste jaren is de stemming rondom de club veel beter geworden. Er komen meer en meer sup porters op de thuiswedstrijden af. Zelf was ik in eerste instantie geen fan van FC Kopenhagen. Brpndby vond ik een veel mooiere ploeg." Tobiasen was aandachtig toeschouwer bij de heenwedstrijd, die volledig vol gens zijn verwachting in 0-0 eindigde: „Dat resultaat was voor mij persoonlijk de meest gunstige uitkomst. Geen ver lies voor zowel FC Kopenhagen als Ajax. Tevens was 0-0 een goed uitgangspunt voor de return. Uiteindelijk moet Ajax toch de volgende ronde halen." Ole Tobiasen verhuisde eind 1995 naar Nederland, waar hij een contract te kende bij SC Heerenveen. Na anderhalf A/AX - FC KOPENHAGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 6