mm kuub hm vvrF SCHOOLVOETBAL IBRAHIMOVIC COMPLIMENTEN Let op het Ajax-telefoontje! (Foto: Hans Willink) privé-zaken. Toen John Steen Olsen z'n protégé Zlatan voor het eerst in een Ajax-tenue aan het werk zag, kreeg hij dan ook dat veelbezongen 'aparte gevoel van binnen'. mers - uiteraard heimelijk - mijn favo rieten. Mijn ploegen verloren altijd van Ajax, meestal met ruim verschil. Mij ging het vooral om de manier van voet ballen die bij Ajax hoorde. Zo mooi, zo overweldigend. Daar heb ik altijd deel van willen uitmaken. Gelukkig trad Van Os zeer doortastend op en in een mum van tijd had ik de baan." John Steen Olsen is dagelijks bezig voor Ajax. Hij rijdt ruim 75.000 kilometer per jaar en trekt daarbij heel Scandinavië door, op zoek naar die ene ideale Ajax- speler. In Denemarken wordt veel op scholen gevoetbald, dus zelfs het volgen van schoolvoetbal behoort tot zijn takenpakket. Behalve Ajax pakt ook SC Heerenveen de Scandinavische markt goed aan. Met spelers Mika Nurmela, Daniël Jensen en Marcus Allbaeck schie ten de Friezen regelmatig in de roos. Vol gens Olsen komt dat doordat spelers bij die club vaak meer tijd hebben zich te ontwikkelen. Bij Ajax wordt er meteen - terecht ook - veel verwacht. In de afge lopen vijf jaar heeft Olsen een stem gehad in het aantrekken van diverse spelers: „Van Jesper Grpnkjaer was bekend dat hij uitsluitend voor Ajax koos, omdat Morten er trainer was. En die was op zijn beurt weer fan van de broers Laudrup. Toen ik hoorde dat Michael weg wilde uit Japan, heb ik direct actie ondernomen. In het Deens elftal heb ik nog samengespeeld met zijn vader Finn. Die gaf mij het mobiele nummer van Michael Laudrup en zo heb ik beide partijen bij elkaar gebracht. Uit eindelijk resulteerde dat in een transfer; geweldig natuurlijk. Met Brian Laudrup ging het precies net zo." Een zwak heeft John Steen, die dubbele naam is zijn volledige voornaam, voor Zlatan ibrahimovic. Uiteraard heeft de scout van Ajax ook aan diens transfer meegewerkt. Olsen kende de vele ge ruchten die over de Zweedse spits de ronde deden. Daarom besloot hij tot een langdurig en intensief gesprek: „Daaruit bleek wel wat een fantastische jongen Zlatan is. Hij heeft écht een fijn karakter. Verhalen als zou hij een moeilijke jongen zijn, lijken me uit de lucht gegrepen. In mijn rapport over hem heb ik dat dan ook uitvoerig gemeld. Bovendien is Zlatan een fantastische voetballer; iemand - daarvan ben ik overtuigd - die de top gaat halen." Olsen onderhoudt nog steeds een nauwe band met Ibrahi movic. Het duo belt elkaar regelmatig; even bijpraten over Ajax, voetbal en Ook met Co Adriaanse en Leo Beenhak ker heeft Olsen regelmatig telefonisch contact. Praten over Ajax... Het kan wat hem betreft niet vaak genoeg gebeu ren: „Een Deense journalist vroeg me onlangs, of het niet lastig voor me was om een favoriet voor dit UEFA Cup-duel te kiezen. "Nee hoor", antwoordde ik. Ajax is mijn club. Ik werk ervoor en daar ben ik heel trots op. Ik vind het nog steeds een grote eer. Overal waar ik kom, vragen de mensen hoe het bij Ajax toe gaat; zijn altijd vol lof over de wereldbe roemde jeugdopleiding. Natuurlijk wil ik dat Ajax de volgende ronde haalt. Momenteel gaat het heel goed met Ajax en dat is een compliment waard voor Co Adriaanse. Ik heb het elftal zien trainen en de sfeer was erg goed. Er straalt een grote spelvreugde af van dit Ajax. En ja, ook Ole Tobiasen heb ik weer eens gezien. Dat is toch ook zo'n aardige jongen. Het liefst zou ik weer naar Nederland komen en instro men in de technische staf. Mijn kinde ren zijn immers al van school en ik houd nog steeds bijzonder veel van Ajax." „Zlatan Ibrahimovic is een fantastische Arnout Verzijl voetballer." donderdag 1 november AJAX - FC KOPENHAGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17