DEFENSIEF HAST FC Kopenhagen spits Sibusiso Zuma. (Foto: Hans Willink) Daniël - er niet in om een basisplaats af te dwingen. Gedes illusioneerd keerde hij terug naar Denemarken en ging bij FC Kopenhagen aan de slag. Inmiddels gaat het hem goed. Jen sen boekte veel progressie en mag zich tegenwoordig zelfs international noemen: „Ik heb het bij FC Kopenhagen prima naar mijn zin. Als alles goed gaat en ik niet geblesseerd raak, ga ik straks zelfs mee naar het WK." Jensen speelde in zijn Nederlandse periode nimmer tegen Ajax: „Flelaas, want dat had ik graag gedaan. De enige spe lers die in mijn Nederlandse-tijd ook al in Ajax 1 speelden, zijn Wamberto en Fred Grim. Er zijn nu heel veel jonge spelers bij Ajax, die ik niet ken. Ik verheug me erg op de wedstrijd van vanavond. Spelen in de Arena - hopelijk voor veel publiek - geeft een kick. Het is moeilijk om aan te geven hoe het duel zal verlopen. Dankzij onze solide verdediging beschikken wij over een stevige basis en daarnaast voetballen bij ons ook nog eens spelers die op de helft van de tegenstander goede acties kunnen maken. Met Sibusiso Zuma hebben we boven dien een spits van internationale allure in huis." De 27-jarige Jensen praat nog steeds uitstekend Nederlands en blikt met zichtbaar plezier terug op zijn Eindhovense periode: „Wanneer ik terugdenk aan Nederland, schieten mij in de eerste plaats hartelijke mensen in herinnering. Denen en Nederlanders lijken in vele opzichten op elkaar. Hopelijk heb ik in Amsterdam nog even de tijd gevonden om de jon gens mee te nemen de stad in. Om ze een hoe heet dat ook alweer, dat ding met die crème in het midden, oh ja een kro ket te laten proeven. Dat kennen we hier niet." Jensen, die zichzelf een creatieve speler noemt, viel tijdens de heenwedstrijd vooral op door twee uitstekend gemikte af standschoten. In beide gevallen was Fred Grim de situatie meester, al kon de doelman een rebound van Heine Fernan dez op een door hem geloste pegel slechts ternauwernood pareren. Ajax-trainer Co Adriaanse meldde direct na de heenwedstrijd dat 0-0 een gevaarlijke stand is. Ook zijn collega Hans Backe gaat er van uit dat het vanavond een close encounter wordt: „Voor de eerste ontmoeting wist ik niet veel van Ajax. Ik had ze aan het werk gezien tegen RKC, een duel met twee gezich ten. In de eerste helft speelde Ajax overtuigend, aanvallend voetbal. In de tweede helft speelde de club defensief en kwam het pas in de slotfase op 0-2. De enige spelers die ik kende, waren Ibrahimovic en de Noor Bergdplmo. Maar inmiddels ben ik aardig onder de indruk geraakt, al moet ik eerlijk zeggen dat Ajax me niet kan verrassen. Deze jonge ploeg heeft veel poten tie, maar net als de meeste andere Scandinavische clubs gaan wij uit van eigen kracht en baseren we ons spel niet op de kracht van de tegenstander. Natuurlijk zullen we vanavond verdedigend spelen, geconcentreerd vanuit achteren proberen een goal te maken. En dan volhouden." FC Kopenhagen plaatste zich vorige week voor de kwartfinale van de Deense beker middels een eenvoudige 0-2 zege op Viborg FF. De club heeft de laatste tien duels niet verloren. Onder Backe werd zeven maal gewonnen en drie keer gelijk gespeeld. Arnout Verzijl fMORGEN De selectie van FC Kopenhagen wordt onder worpen aan een duurloop in het eigen stadion, (foto: Hans Willink) I donderdag t november AJAX - FC KOPENHAGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11