DE BANIER De tegenslag, waar Ronald de Boer op doelde, was inderdaad fors. Mare Overmars, Martijn Reuser en de Braziliaanse ver dediger Marcio Santos waren zwaar geblesseerd geraakt, Finidi's broer was in Nigeria doodgeschoten en Patrick Klui- vert was betrokken bij een auto-ongeluk, waarbij de be stuurder van de andere auto het leven liet. Ondanks die ellende nam Ajaxdat seizoen in stijl afscheid van stadion De Meer. In de catacomben pinkte miss Ajax een traantje weg en de Ajax-spelers hieven in de kleedkamer het clublied aan. In een fraaie wedstrijd was Willem II met 5-1 verslagen. Wil lem ll-spits Jack de Gier is de laatste speler die in De Meer heeft gescoord. Zijn wedstrijd-shirt hangt - als eerbetoon aan Ajax - ingelijst op één van de kantoren van de club. „Dit was niet de makkelijkste titel, maar daarom misschien wel de mooiste", zei een geëmotioneerde Louis van Gaal. Edgar Davids, Michael Reiziger en Sonny Silooy verlieten de club nadat Ajax, ondanks alles, nipt de Champions League-finale in Rome verloor. Op 25 mei J952 won Willem II met 5-2 van Ajax en werd dat jaar landskampioen. Rinus Michels scoort met het hoofd. seizoen, Ronald de Boer etaleerde zijn onge kende klasse en Tim de Cler debuteerde. Na de galavoorstelling binnen de lijnen was het feest in het gehele stadion. Onder toeziend oog van Willem ll-trainer Co Adriaanse hees de gehele Ajax-selectie een gloednieuwe kampioensbanier. Trots wapperde het doek in de nok van het sta dion, met de tekst:'landskampioen 1997-1998'. Adriaanse zal het hebben gezien én in zijn ach terhoofd hebben opgeslagen. Zo kan in de Arena dus een kampioenschap worden gevierd. Met winst, vandaag tegen zijn vorige werkgever, kan de Amsterdamse trainer-coach met Ajax weder om een stapje zetten op de nog lange weg naar het kampioenschap. De weefgetouwen staan gespannen te wachten om Ajax'volgende kam pioensbanier te mogen produceren. Erol Erdogan Ajacieden hijsen met vereende krachten de kampioensbanier na afloop van Ajax - Willem II in 1998. Het zou één seizoen duren voordat Ajax wederom het blinkende edel metaal mocht optillen. De dubbel werd gewonnen, na een jaar van aanpassing aan het nieuwe huis. In de Arena werd een oude traditie nieuw leven ingeblazen: het hijsen van de kampioensvlag. De schaal was één week daarvoor al opge haald in Groningen, maar het grote kleinood moest ook nog aan het thuispubliek worden getoond. „De kampioenen treden op in de Arena! Vandaag is het stadion in Amster dam Zuidoost een balzaal waar het publiek naartoe is gestroomd om de kampioensdans te aanschouwen", schreef teammanager David Endt trots in het jaarboek. In een heerlijke wedstrijd bluften de Amsterdam mers - onder leiding van trainer Morten Olsen - de 'Tricolores' met 6-1 af. Shota Arveladze scoorde Ajax' honderdste competitietreffer van het AJAX - WILLEM II Ajax won in 1983 met maar liefst 8-2 van de 'Tricolores'. Jesper Olsen loopt juichend weg na een van de doelpunten, (foto: George Verberne) zondag 28 oktober

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 5