N «k -r.f; CLUBTOPSCORER VRIENDEN Nathalie Nuiten ft Denny Landzaat staat op het punt zijn Europees debuut voor Ajax te maken tegen Dortmund. niet weg moest. Die speelmogelijkheid kreeg ik wel bij MVV, daar moesten we elke week zien te overleven. In Limburg heb ik het kampioenschap van de Eerste Divisie meegemaakt, een unieke erva ring die mij de bevestiging gaf dat het buitenland niet altijd de juiste oplossing is voor een jonge speler." Na drie seizoenen MVV kwam de vol gende stap omhoog, Willem II. Voorlopig heeft Denny Landzaat nog een contract tot 2005, maar er is belangstelling voor hem. Of hij ooit weer terug wil naar Ajax? „Ik heb altijd voor ogen gehad om, na Willem II, door te stromen naar een topclub. En Ajax is in mijn ogen absoluut een topclub!" In tegenstelling tot andere spelers, die misschien weg móesten, heb ik dus abso luut geen wrokgevoelens jegens Ajax. Het elftal dat er vijfjaar geleden stond, was zo'n geoliede machine dat vervanging niet nodig was, simpel. Met spelers als Ronald de Boer, Clarence Seedorf en Michael Reiziger voor me moest ik reëel zijn. Veel speeltijd zat er gewoon niet in. Ik kijk nog steeds met veel plezier terug op mijn tijd bij Ajax. Dankzij de jeugdoplei dingvan de club heb ik in het verloop van mijn carrière nooit problemen gehad met bijvoorbeeld discipline. Dat is me keurig bij Ajax geleerd. Ook al woon ik momenteel in Tilburg, in Amsterdam voel ik me nog steeds het meest op mijn gemak. Ik kom er dan ook nog erg vaak." Als aanvallende middenvelder maakte de drievoudig international dit seizoen reeds zes goals, een aantal waarmee hij ruim schoots topscorer van zijn club is. Op merkelijk voor een middenvelder, zeker gezien de aanwezigheid van goaltjesdief Mariano Bombarda:„Het moet natuurlijk gezegd worden dat het vaak wél de ver dienste is van onze Argentijnse spits dat ik in scoringspositie kom. Hij trekt dan één of twee man mee uit het centrum, waar door er achter hem ruimte ontstaat. Daar maak ik mooi gebruik van." De helft van zijn productie bestaat uit benutte penalty's. Hij loopt drie op drie, een koelbloedig gemiddelde waar menig Oranje-fan ruim een jaar geleden een moord voor zou hebben gedaan. Toch denkt Landzaat zelf absoluut niet aan het nemen van strafschoppen in het Nederlands elftal. „Bij de Oranjeselectie ben ik één van de nieuwkomers en staan er een hoop mensen voor me die ontzet tend goed een penalty kunnen nemen." Een veel belangrijker doel van de ex-Aja- cied is het behouden van zijn plaats in het Nederlands elftal. „Je weet niet wat er gebeurt als opeens Louis van Gaal aan de lijn hangt. Opgeroepen worden voor je land en dan nog wel op het hoogste niveau, dat is haast onwerkelijk. Ik heb alle jeugdelftallen van Nederland door lopen, een Europees Kampioenschap en een WK meegemaakt, maar dit sloeg echt alles. Jarenlang keek ik al op tegen de vaste garde van Oranje. Die jongens spelen bij zulke grote clubs, ook ik bekeek ze al jaren op televisie. Op het moment dat ik samen met hen op het veld stond, ging alles echter als vanzelf. Op de training voert de bal het woord. Door het hoge niveau van de trainingen, leer ik ieder trainingskamp ontzettend veel bij. Dat is alleen maar goed voor mijn ontwikkeling. Ik zit nu al een aantal inter lands achtereen bij de Oranje-selectie en ik zal er alles aan doen die plaats te behouden. Mijn eerste selectie had ik te danken aan een waslijst van blessures, maar nu wil ik er op eigen kracht bij blijven." Voor Denny Landzaat geldt Ajax-Willem II niet alleen als een terugkeer op het oude nest, maar zeker ook als een weer zien met enkele oude kennissen. Van Co Adriaanse, de eerste trainer in de KPN Eredivisie die Landzaat alle vertrouwen gaf, tot bekende gezichten op de tribune. Vrienden die nog in Amsterdam wonen of bekenden van vroeger in De Meer. „Van het huidige eerste team van Ajax ken ik weinig spelers persoonlijk, al zijn jonge jongens zoals Tim de Cler, Richard Knopper, Mitchell Piqué en Andy van der Meyde voetballers die ik me nog voor de geest kan halen van mijn tijd in De Meer. Tomas Galasek ken ik waarschijnlijk het beste, zeker wat betreft zijn spel. Wij ken nen elkaar door en door en ik hoop dat Tomas meedoet tegen Willem II, hele maal na zijn lange blessure." Denny Landzaat ziet veel toekomst in de hui dige selectie van Ajax. „Het afgelopen jaar was even wennen, dat gold zeker voor de jonge jongens. Je ziet nu dat dit proces zijn vruchten afwerpt." De Amsterdammer Landzaat als international tegen Andorra. (foto Pix Online/ Stanley Contha) zondag 28 oktober AJAX - WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11