VVT^ WAAROVER SPRAKEN Zl I? Van Gaal, die kampt met een overdreven rechtvaardigheidsgevoel en een gebrek aan inlevings vermogen, was door naasten en vrienden gewaarschuwd zich niet te laten provoceren, maar uit gerekend Frits Barend schonk hij een interview dat nu al klassiek is. Onbegrijpelijk, zeker als je bedenkt dat destijds bij Ajax op gezag van Van Gaal mediatraining verplicht werd gesteld voor spelers. Het is een teleurstellend negatief resultaat, zeggen Van Eijden en Slop. Het schoolrapport heeft te veel onvoldoendes. Vorig jaar ook al, dus Ajax is eigenlijk voor de tweede keer blijven zitten. Het vak waar Ajax wél een dikke voldoende scoort, is de verkoop van spelers. Vorig jaar waren Jesper Gronkjaer en Dani met z'n tweeën al goed voor een 8+. Met dat cijfer kon Ajax de slech te cijfers voor bijvoorbeeld vreemde talen mooi compenseren. Bovendien kan Ajax in het spe- lersverkoopvak nog veel progressie boeken. Ga maar na: jongens als Rafael van der Vaart en Cristian Chivu zullen in de toekomst misschien wel voor een 9 op het rapport zorgen. Dan heeft Ajax bij andere vakken nóg meer speelruimte. Maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Ajax wil volgend jaar vooral minder zware onvoldoendes en meer hoge cijfers halen. Als die Engelse prijs ook hier zou worden uitgereikt - waarom zou de KNVB er niet eens mee beginnen? - zou Co Adriaanse zijn uitgeroepen tot coach van de maand september en werd hij het waarschijnlijk ook van de maand oktober. Voor het eerst sinds Morten Olsen, wervelt Ajax als Ajax over het gras. In augustus werd Co nog niet bejubeld. Als je ziet hoe goed Celtic het doet in de Champions League, besef je dat Ajax in Europa weer iets te zoeken heeft. Eén niveautje lager dan Celtic. Toch zonde. Gelet op de vele culturele en karakterologische overeenkomsten is het geen toeval dat Scandinavische voetballers gedijen in het Friese land. Daar komt de sereniteit van de Heerenveense clubcultuur nog eens bij, die allesbehalve des voetbals is. De waan van de dag? Die bestaat in Heerenveen niet. Wat er ook gebeurt aan het sportieve front, de positie van trainer Foppe de Haan is veiliger dan de Bank van Engeland. Een minder seizoen, zoals het vorige? Geen paniek. Hooguit bespreken voorzitter Riemer van der Velde en Foppe de Haan de toestand van de club eens extra onder het genot van een stevige sigaar, maar de rooksignalen getuigen altijd van vredelievendheid. Passantenhaven Langweer o.a.: de lovesloot (De Primeur) STAAND omzeilen! Journalist Hugo Borst in het Algemeen Dagblad. Columnist Jop van Kempen over de jaarcijfers van Ajax in Het Parool Henk Spaan in Het Parool Journalist Eddy van der Ley in het Algemeen Dagblad Menno Sappé biedt mooie ligplaatsen v kun^enZt mm» mm mump mm! n^ i «•douches «.wasmachine «.droogtrommel telefoon babyroom invalidentoilet 'N 0513 - 499520

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 23