TIM DE CLER ,jL i IP Jf Met een brede glimlach op het gelaat stapt Tim de Cler de perskamer van de Amsterdam Arena binnen. De blonde verdediger zit lekker in zijn vel en dat is duidelijk merkbaar. Hij praat makkelijk, lacht en leunt ontspannen achterover. Zelfs een blik in het recente verleden brengt hem niet uit zijn humeur: „Ik was bezig aan een goede voorbereiding en in principe eerste keus voor de linksback positie. Ik voelde me sterk. Tot die ene ochtend in juli, vlak voor het Amsterdam Tournament. Tomas Galasek schoot op het doel en ik zag de bal te laat aanko men. Hij raakte me vol op mijn kaak. Pure pech. Het begon direct te bloeden als een rund en één tand lag er zo goed als uit. In eerste instantie dacht ik dat het meeviel. Na in de Arena gedoucht te hebben, stapte ik in de auto naar het zie kenhuis. Uit de daar genomen röntgen foto bleekechterdat mijn kaakgebroken was. Vreemd, want zo'n pijn deed het nou ook weer niet. Ik werd direct opge nomen en nog diezelfde avond geope reerd. De breuk liep vanaf mijn tand recht naar beneden, net niet helemaal tot het einde van het bot. Er zijn twee plaatjes in mijn kaak gezet, die er over een jaartje weer uit mogen. Nog een geluk dat ik ongeschonden door de metaaldetector op Schiphol kwam, toen we naar Cyprus vlogen", relativeert de Cler zijn ongemak. PRAKKEN De volgende ochtend werd De Cler alweer ontslagen uit het hospitaal. Een maal thuis werd de Ajacied geconfron teerd met de praktische ongemakken die bij een kaakbreuk horen. Hij hoefde zijn voedsel nog net niet door een rietje naar binnen te slurpen, maar een ferme hap zat er niet in: „Al mijn eten moest zo fijn mogelijk worden geprakt. Na ongeveer anderhalve week kon ik iets grotere stuk ken eten, maar ik mocht uiteindelijk zes weken lang niet kauwen. Geloof me, dat wil je echt niet meemaken." Omdat de breuk goed genas, meldde De Cler zich al heel snel weer op het trai ningsveld. Onder leiding van Leo van Veen en Laszlo Jambor begon hij te wer ken aan zijn herstel. Het zou vijf weken duren alvorens hij weer volledig met de groep meetrainde. Een moeilijke tijd, die enigszins werd verlicht door de ruim woensdag 10 oktober AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 6