Droomt van Aiax i MARCO BIZOT Doelman Marco Bizot (10 jaar) kwam dit jaar over van Westfriezen en staat nu onder de lat in de Ei. Hoge schoten zijn voor hem geen kunst, de bal van de achterlijn baart hem echter meer zorgen. TO F KOM ST Volledige naam: Marco Raymond Bizot. Geboren: Op io maart 1991 in Zwaag. Woonplaats: Ik woon nog steeds in Zwaag. Dat is een dorpje vlakbij Hoorn. Elftal: In de Ei bij trainer Patrick Ladru. Zelf ben ik keeper en de keeperstrainer is Edmond Claus. Broers en zussen: Ik heb nog één broer, Michel. Hij voetbalt bij Westfriezen in C2. Vorige clubs: Westfriezen. Ik was daar in het eerste jaar keeper. Daarna heb ik een jaar gevoetbald, omdat ik anders niet in de Ei mocht. Een jaar later kon ik weer keepen. School: De Wingert. Ik zit in groep zeven. Het is wel leuk op school. Favoriete vak: Het leukste vind ik gym en taal. Irritantste vak: Lees je wijzer. Dat vind ik echt niet leuk. Daarbij moetje lezen en tegelijk vragen beantwoorden. Rekenen vind ik ook niet leuk. Sterkste punten: Hoge ballen pakken. Daar ben ik goed in. Dat mag ook wel, ik ben 1.56 meter. Zwakke punten:Als ik bij de paal sta en er komt een tegenstander langs de achterlijn, die de bal voorgeeft op een speler die voor de goal staat. Dan sta ik verkeerd. Trainen doe ik er niet speciaal op, maar het moet wel beter worden. Favoriete club: Dat is altijd al Ajax geweest. Ajax is de club van Noord- Holland ook. Mooiste stadion: De Arena. Ik ben nog maar in twee stadions geweest, de Arena en dat van AZ, de Alkmaarderhout. Dat is toch maar een oud en vies stadion hoor. Beste Nederlandse voetballer: Van der Vaart, die schiet makkelijk, is snel en scoort veel. Oua keepers vind ik Grim en Babos goed. De beste? Zoals Grim nu keept, is hij beter. Beste buitenlandse voetballer: Zidane. Die is snel en heel handig met de bal. Buitenlandse keepers ken ik niet zoveel. Idool: Het is sterk om te zeggen dat Grim mijn idool is, maar ik letwel heel goed op hem. Ajax Ei met staand in het midden doelman Marco Bizot. Pieter van Klinken rü§ woensdag 10 oktober AJAX - NEC Leuk aan voetbal: Lekker met de bal bezig zijn, doelpunten maken, mooie reddingen en klappende mensen. Ja oké, ik kan geen doelpunten maken, maar een goeie redding is ook heel fijn. Hobby's: Vissen en ATB-fietsen door de bossen bij Schoort Dat doe ik samen met mijn vader. Favoriete tv-programma: We hebben geen kabel, maar ik vind Kopspijkers wel leuk. Ook het Nederlands eltal en Ajax moet ik altijd zien. Muziek: Geri Halliwell en de Hitzone-cd's. Laatst gekochte cd: De cd van Geri Halliwell. Slechte muziek: Limp Bizkit, dat vind ik maar geschreeuw en ik kan er niks van verstaan. Dit jaar Champions League of UEFA Cup: (direct) Champions League, (na even nadenken) Nee, toch de UEFA Cup, want daar speelt Ajax in en dat MOET ik zien. Favoriete film: El Condor, een actiefilm met slangen. Favoriete eten: Spaghetti, hutspot en andijvie vind ik wel lekker. Smerigste eten: Sperziebonen. Lekkerste drinken: 7-Up, appelsap en Fanta. Ik lust geen: Coca Cola en Jus d'Orange. Jammer genoeg moet ik dat wel drinken voor de vitaminen. Vers geperst gaat het nog wel. Vakantiebestemming: Dit jaar ben ik in de Belgische Ardennen geweest. Daar heb ik gekanood en een berg be klommen. En natuurlijk heb ik op een mountainbike door de bergen gefietst. Nee hoor, die waren niet te stijl. Boek of tijdschrift: Harry Potter van J.K. Rowling. Dit is leuken spannend tegelijk. Andere sporten: Ik doe geen andere sporten. Behalve ATB-en dan. Hekel aan: Op sportgebied hou ik niet van hockeyen tennis. Voor de rest heb ik een hekel aan mijn kamer opruimen. Als mijn moeder zegt dat het moet duurt het altijd een paar dagen voordat ik het dan ook doe. Gelijkspelen en uitblinken of winnen maar blunderen: Dan gelijkspelen en uitblinken. Als ik moet kiezen tussen verliezen en uitblinken of winnen en blunderen dan kies ik wel voor winnen. Van winnen word je blij. Mooiste tenue: Dat van Ajax en Barcelona. Kampioen: Ajax natuurlijk. Degradatie: Roda JC. Waar droom je van: Keeper bij het eerste te worden. Wat wordt vanavond de uitslag: 2-1. Het wordt niet makkelijk. Ajax gaat veel aan vallen, maar niet veel scoren. Maar ze winnen wel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13