Sander Berends GAST Scheidsrechter Braamhaar trekt rood voor Mike Zonneveld. Danny Hesp en Zico Tumba halen verhaal. (foto Pix Online/ Broer van den Boom) Zonneveld. Vijf jaar bracht hij door in de jeugdopleiding van Ajax. De twintig jarige linkspoot had het graag opgeno men tegen zijn oude club, maar moet vanavond noodgedwongen op de tri bune plaatsnemen na zijn rode kaart tegen Fortuna Sittard. „Wanneer ik had gespeeld, zou het overigens geen extra gevoelens hebben losgemaakt. Ik heb geen enkele binding meer met Ajax. Slechts mijn toenmalige trainers zitten er nog. Van mijn ploeggenoten is ieder een vertrokken. De meesten zijn wel in het betaald voetbal actief zoals Karim Touzani (FC Utrecht), Kevin Bobson (NAC), Marcel Akerboom (Fortuna Sit tard) en de tweelingbroertjes Mike en David Eveleens (TOP Oss). Van der Vaart en Van der Meyde zaten net een lichting onder me." BALLENJONCEN Op het duel van vorig seizoen kijkt de Noordwijker met een goed gevoel terug. „Ik stond tegenover Andy van der Meyde. Maar hij is nauwelijks gevaarlijk ge weest. De hele ploeg speelde toen goed. Wanneer we deze keer weer zo gecon centreerd de wedstrijd ingaan, behoort een gelijkspel zeker tot de mogelijk heden." Naast speler, heeft Zonneveld ook als ballenjongen het veld van de Arena betreden. „Net zoals in het Olym pisch Stadion en De Meer. Overal heb ik wel een keer aan de zijlijn gestaan. De meeste indruk maakte de Europa Cup I- finale Real Madrid-Juventus op me. Ik zag die wedstrijd van zo dichtbij dat ik toen pas merkte hoe hoog het niveau van een dergelijke ontmoeting is." „Ik heb veel te danken aan Ajax. Jammer dat ik niet mocht blijven. Dat ik niet direct een andere ploeg vond, had te maken met pech. In mijn laatste sei zoen, in de A2, lag ik bijna anderhalve maand op bed met een longontsteking. Juist in de periode dat ik een andere club wilde zoeken.Toen ikweerwas hersteld, toonde Go Ahead Eagles interesse. Die club haalde me zonder oefenstage naar Deventer." Ook bij NEC vielen de kwaliteiten van Zonneveld op en de club uit Nijmegen nam hem transfervrij over. Na de eerste wedstrijd als middenvelder te hebben gespeeld, verhuisde hij de rest van het seizoen naar de linksbackpositie. „Bij Ajax speelde ik eigenlijk altijd als linker middenvelder. Ik begon in de C-jeugd nog als linkerspits. Daar moest ik con curreren met Kevin Bobson. Het midden veld lag me toch beter." In Nijmegen heeft hij zich inmiddels ook ontfermd over de vrije trappen. „Vanaf het moment dat ik bij Ajax speel ben ik bij elke ploeg degene geweest die zich achter de bal stelt. Ik neem ze met de binnenkant van de wreef. De trainer, Hennie de Regt, stelde het eens voor. Ging direct goed. Ook strafschop pen gaan me prima af. In de jeugd heb er ik nooit eentje gemist. Voor NEC heb ik er tot dusver nog geen mogen nemen." DANNY HESP De laatste wedstrijd voor Ajax van Danny Hesp dateert van het seizoen 1987/1988. Zelf praat de huidige NEC- aanvoerder liever niet meer over dat duel. Maar de buitenwereld herinnert zich vast nog wel hoe FC Den Bosch-speler Fred van der Hoorn hem een dubbele beenbreuk bezorgde. Net 18 jaar was Hesp toen. Voor het -toeval of niet- der tiende achtereenvolgende duel had trai ner Johan Cruijff hem een basisplaats op de linkervleugel toegedicht. Het bete kende direct zijn laatste wedstrijd voor Ajax. Een litteken op zijn linkerscheen been zal hem altijd blijven herinneren aan het horrorachtige tafereel. Zijn terugkeer in Amsterdam doet hem per soonlijk niet zoveel. „Hier is zoveel ver anderd. Niet alleen het stadion, maar ook de organisatie, de spelersgroep. Bui ten de jaarlijkse wedstrijd tegen Ajax kom ik nooit in de Arena. Mijn vrienden wel, maar die keren na afloop regelma tig weer teleurgesteld terug. De afgelo pen week kreeg ik natuurlijk ook van hen weer de gebruikelijke verzoeken of ik niet iets kan regelen wat toegangskaar ten betreft." UITVECHTEN Hesp: „Vanavond moet het behalen van een punt niet onmogelijk zijn. In de KPN Eredivisie kan iedereen van iedereen winnen. De afgelopen confrontaties heb ik gespeeld tegen Arveladze, Machlas, Babangida en nu moet ik waarschijnlijk, als hij niet geschorst is, Ibrahimovic bewaken. Zo'n spits ligt me wel. Daar kan ik lekker felle duels mee uitvechten. Alleen is hij redelijk snel. Daarop zal ik goed moeten anticiperen, om hem zo van scoren af te houden. Ik hoop dat we de nul zo lang mogelijk vasthouden. En daarna rijd ik een keer niet mee terug met de spelersbus naar Nijmegen. Ik mag meteen naar huis, naar Diemen. Ik hoop met een goed gevoel thuis te komen." I woensdag 10 oktober I AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11