Sparta-doelman Frank Kooiman CLUBLIEFDE EN FANATISME Clubliefde bestaat nog. De 31-jarige doelman Frank Kooiman weet er alles van. Hij doorliep de jeugdopleiding van Sparta en debuteerde tien seizoenen geleden in de Eredivisie. Na korte omzwervingen bij VVV en FC Utrecht is Kooiman sinds 1999 weer thuis. Daar waar hij hoort, bij Sparta. Frank Kooiman kijkt gelaten weg terwijl Wamberto en Van der Gun een treffer vieren in de negenklapper van vorig seizoen. „Mijn Sparta-gevoel is anders dan voor de meeste andere spelers van de club, omdat ik van jongs af aan bij Sparta speel. Hetzelfde geldt bijvoor beeld voor David Mendes da Silva (vandaag geschorst, red) en Dave van der Meer, dat zijn ook jongens die uit de eigen jeugd zijn doorgestroomd. Als kleine jongen zat ik op de tri bune te kijken naarspelersals Ronald Lengkeek, Danny Blind, Louis van Gaal en Wout Hol- verda. Zij zijn mijn Sparta- gevoel. Ja, vroeger had ik pos ters van hen op mijn kamer hangen. Sparta was in het midden van de jaren tachtig een club om rekening mee te houden. We eindigden geregeld in het lin kerrijtje. In 1985 zelfs op de vierde plaats, dat leverde ons een plaats in de UEFA Cup op. Ik was destijds vijftien jaar, maar heb die enorme happe ning heel bewust meege maakt. In de eerste ronde speelde Sparta tegen Ham burger SV. Na de sensationele zege in Hamburg (Sparta won na strafschoppen, red) volgde in de tweede ronde Borussia Mönchengladbach. Helaas was een tweede Duitse opponent teveel van het goede en werd Sparta uitgeschakeld. Het was de laatste keer dat Sparta Europees speelde. Sindsdien is de club langzaam afgegleden. Opmerkelijk vind ik dat het toeschouwersaantal nu hoger is dan in die succesvolle peri ode. Ondanks de sportief ma gere prestaties van de laatste jaren. Dat bewijst dat Sparta wel degelijk een gezonde toe komst heeft". SPANGEN „Ik vind het een goede zaak dat Sparta destijds niet geko zen heeft voor nieuwbouw bij het Rivium. De wijk Spangen en Sparta hóren bij elkaar. De zondag 23 september aJAX - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 9