w mm mmiigtmmm iSCHARF oefenwedstrijd tegen Turkije gemist. Toen wilde de bondscoach iemand an ders op mijn positie proberen." Heb je overwogen om bij Ajax te vertrekken? „Andere spelers zouden misschien direct op zoek gaan naar een nieuwe club. Ik ben rustig gebleven. Heb eerst met mijn familie en met de trainer gesproken. Daarna besloot ik om te blijven. Ik woon met mijn vrouw en kinderen in het oude huis van Jan van Halst in Amstelveen. Ik heb mijn woning in Noorwegen verkocht en als ik tegenwoordig op Schiphol land, dan kom ik thuis. Ik ben vorig seizoen altijd positief gebleven en trainde hard. Ook onthield ik me van negatieve uit latingen in de pers. Dat alles om me te rug te knokken in het eerste." Is het een Scandinavische kwaliteit om rustig en positief te blijven? „Scandinavische spelers zijn over het algemeen kalm en relaxed. Ze zijn vol wassen en houden altijd rekening met het team. Clubs als IFK Göteborg en mijn oude vereniging BK Rosenborg deden het de afgelopen jaren erg goed in de Champions League, terwijl ze niet over uitzonderlijk goede spelers beschikten. Ook is het in Scandinavië niet normaal om naar de pers te stappen als je gepas seerd wordt. Dit soort zaken wordt bin nenskamers uitgesproken." Vindt er in de kleedkamer van Ajax over leg plaats tussen de spelers en de trainer? „Ik denk dat de trainer wel zou willen dat er meer overleg is. In Noorwegen vonden er vaak flinke discussies en ruzies in de kleedkamer plaats. Het is beter daar je mond open te doen, dan tegen de pers. De media hoeven niet alles te weten. Maar de spelersgroep van Ajax is nog jong. Ik ben één van de spe lers die het meest praat." Vorig jaar speelde je zonder zelfvertrouwen. Heb jij de aandacht van de trainer nodig? „Ja, voor mij is het erg be langrijk dat de trainer een paar woorden voor me over heeft. Voorafgaande aan dit seizoen heb ik een gesprek met Co Adriaanse gehad. Daarin heeft hij zijn vertrou wen in mij uitgesproken. Hij zei dat ik dicht tegen de basis aanzat en dat ik mijn kans moest grijpen als ik die kreeg. Dat heb ik gedaan." Hoe is jouw relatie met Adriaanse? „I k praat niet zoveel met hem. Veel respect heb ik voor zijn kennis van de tegenstander. In de nabespreking, een dag na de wedstrijd, weet hij van iedere speler alle details op te noemen. Nee, ik weet niet of hij dat uit zijn hoofd doet of de hele nacht de wed strijd op video bekijkt." Heb jij baat bij de manier waarop Ajax nu speelt? „Het maakt mij eigenlijk niet uit op welke manier Ajax speelt. Het doet er niet toe of we 4-3-3,5-3-2 of 3-4-3 spelen. Want als we met slechts drie verdedigers spelen, zijn twee daarvan ook nog mandekkers." Wat vind je van de kritiek op de huidige speelwijze van Ajax? „Het kan mij niet schelen wat andere mensen zeggen. Zolang we maar scoren en winnen. Ja, ik weet dat we met vijf verdedigers spelen en dat Ajax dat niet gewend is, maar als we aanvallen, ko men onze backsTrabelsi en Maxwell mee naar voren. Zij fungeren in balbezit als extra flankaanvallers. Meestal hebben wij 65 procent of meer van de wedstrijd de bal in bezit." Daan Schippers Bergd0lmo in de mandekking tegen Feyenoord. Van Hooijdonk was amper gevaarlijk. I zondag 23 september AJAX - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7