2BfcW#C AJAX - AZ 1^0 IHHISrTik v *V ézt "xit De vreugde was enorm toen Rafael van der Vaart in de 93ste minuut de winnende treffer achter keeper Oscar Moens schoot. Ajax had met geluk gewonnen, meenden verschillende mensen na afloop. Maar het doelpunt viel toch echt voor het laatste fluitsignaal en de goal was toch echt zonder tussenkomst van een AZ-speler gemaakt. Als er al sprake van geluk was, dwongen de Ajacieden het af door met de juiste intentie te voetballen. Maar kwalitatief was het niet al te best. Het duel werd gespeeld in een aangepaste sfeer. Vier dagen nadat New York en Washington waren getroffen door terro ristische daden met rampzalige gevolgen, besloot de KNVB het competitieprogramma toch doorgang te laten vinden. Uit respect voor de slachtoffers en uit medeleven met de getroffenen van de aanslagen in Amerika werd voor de wedstrijd één minuut stiite gehouden. De spelers droegen rouwbanden en rond het duel waren geen extra activiteiten. Zo werd er geen Man van de wedstrijd gekozen. Co Adriaanse kon na een schorsing weer een beroep doen op Hatem Trabelsi. Verder zaten Mitchell Piqué en John O'Brien na langdurige blessures weer op de bank. Ferdi Vierklau ontbrak door een onwillige heup. Zijn positie werd in de defensie inge nomen door John Heitinga, die na zijn goede optreden tegen FC Twente wederom een prima indruk achterliet. In balbezit was het aan Ajax-kant de bedoeling dat Wamberto naar de linksbuitenpositie ging en Van der Vaart doorschoof naar achter de spitsen. Maxwell en Trabelsi moesten dieper spelen dan in de uitduels bij Feyenoord en FC Twente. De offensieve bedoelingen kwamen niet goed uit de verf. Onzorgvuldige passing, te laagtempo en harde overtredingen van AZ zorgden dat het vertoonde spel verre van aantrekkelijk was. Wamberto en Chivu waren de enigen die diepte tracht ten te maken en met overgave naar een gaatje zochten in de Alkmaarse defensie. Zlatan en Machlas konden niet lang genoeg de bal bij zich houden. Als ze al werden bereikt. Na ruim 65 minuten ontstonden er mogelijkheden voor de Ajacieden. Wamberto, Zlatan, Chivu en Yakubu waren niet erg gelukkig in de afwerking. In de 86ste minuut leek AZ via Dries Boussatta onterecht met drie punten naar huis te gaan. De bal ging gelukkig hoog de tribune in. Alles wees op een bloedeloze 0-0. Tot de 93ste minuut. Chivu vond met een lange bal het hoofd van Zlatan, Mido kopte door. Van der Vaart, al eerder goud waard tegen Roda JC en Feyenoord, tikte de bal ijskoud langs Oscar Moens. Niet geheel in de geest van de wedstrijd, maar volledig begrij pelijk, werd de late treffer uitbundig gevierd. Drie punten en de tweede plaats op de ranglijst waren het maximale resultaat na, wat betreft amusementswaarde, een minimale wedstrijd. In de 93ste minuut zorgt Van der Vaart dat de drie punten in Amsterdam blijven. zondag 23 september AJAX - SPARTA John O'Brien staat, samen met de Arena, één minuut stil bij de rampzalige gebeurtenissen in Amerika.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 21