Virtueel leider IC TWENTE - -2 Vooraf was het duel tussen Ajax en FC Twente ook een confrontatie tussen leermeester en leerling. Als assistent-trainer deed John van 't Schip vorig seizoen de nodige ervaring op bij Co Adriaanse. De voormalig rechtsbuiten heeft vooral veel opgestoken van de trainingsmetho den en de managementaanpak van Adri aanse. Want de opgedane tactische ken nis was slechts deels bruikbaar. Ajax speel de vorig seizoen nog in het vertrouwde 4-3-3 concept. Zoals de echte Ajax-volger weet, is dat tot nu toe anders. Of John van 't Schip moeite had met het feit dat hij tegen zijn oude duppie moest aantreden? „Ach ja, ik heb ongeveer twintig jaar bij Ajax doorgebracht,"verzuchtte hij. „Ik ben bij die club grootgebracht. Maar er gaat één ding boven Ajax; dat ben ikzelf." Ver der vertelde de trainer-coach in Twentse dienst dat in het duel bepalend was welke ploeg het beste om zou schakelen; van verdediging naar aanval (balbezit) en weer terug (bij balverlies). De middenvelders hadden daarom een belangrijke rol, zo bleek ook uit de door Jan Wegereef geleide wedstrijd. De Ma rokkaan El Brazi was als bewaker van Wamberto opgesteld. De vraag was alleen, wie schaduwt wie? Tijdens het duel moesten de Ajacieden meestal achter de Twentenaren aanlopen en niet andersom. Ajax was niet bij machte snel pressie uit te oefenen bij balbezit van de tegenstander, wat wel tegen Celtic en Feyenoord was gelukt. De voorsprong werd de Amsterdam mers op een presenteerblaadje opge diend. Doelman Sander Boschker ging gruwelijk in de fout en schoot een terugspeelbal tegen het uitgestoken been van Zlatan. Nog voordat de bal de doellijn had gepasseerd, juichte de Zweed op voor hem karakteristieke wijze. In de tweede helft trachtte FC Twente gelijk te maken, maar het de fensieve blok van Ajax stond goed. Uit blinkers waren de nog geen achttien jarige John FHeitinga, die de geschorste FlatemTrabelsi op rechts goed verving, Cristian Chivu en keeper Fred Grim. De Amsterdamse doelman werd door de kij kers van Canal+tot Man van de Wedstrijd gekozen. Ook Co Adriaanse scoorde aar dig, in dit geval in het klassement voor de Wisseltrofee. Machlas werd moegestre den naar de kant gehaald ten faveure van Mido. De Egyptenaar had al snel doordat er achter de verdediging van de Tukkers, die ver naar voren speelden, iets te halen viel. Den nis Hulshoff, in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Chris van der Weerden, trok paniekerig aan de nood rem in de eigen zestien meter. „Ik heb Richard Knopper aangewezen," zei Adri aanse na het duel, „Shota was nummer één voor de strafschoppen. Nu hij is ver kocht, staat Knopper bovenaan, gevolgd door Chivu." De lat staat nog na te trillen in het Arke-stadion, maar de stand bleef 0-1. Gelukkig benutte'Wampie' uiteindelijk op de counter een fraaie assist van Zlatan. De leermeester won het van zijn leerling en gaf een compliment: „Twente heeft goed gespeeld. Zij hadden veel balbezit, wat ook onze bedoeling was." Ajax had navier competitieduels de minste verliespunten in de Eredivisie en werd daarmee virtueel koploper. John Heitinga, voor het eerst in de basis, neutraliseerde zijn tegenstander Chris de Witte. 'Wampie' en 'Yakie' vieren de winst bij FC Twente uitbundig. zondag 23 september AJAX - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 19