DANNY BLIND Blind met Ajax in 1997 op bezoek bij Sparta. Het duel eindigde in een 0-5 zege. „De warmte voor Sparta is er nog al tijd", vertelt de 41-jarige Danny Blind. De trainer van de Ai van Ajax bezoekt Sparta slechts mondjesmaat, maar ver telt nog altijd fanatiek over zijn periode bij de Rotterdamse club. „De mooiste momenten waren de keren dat we met Sparta Europees voetbal haalden, iets wat in die tijd meer regel dan uitzondering was. De wedstrijd tegen HSV - toen nog in hun hoogtij dagen - die we na strafschoppen won nen, was heel bijzonder. Op het eerste jaar na, toen we tegen degradatie voch ten, heb ik zes goede seizoenen gehad bij Sparta waarin we redelijk aantrek kelijk voetbal speelden." Blind was niet de enige jongeling die in de jaren tachtig, tussen grootheden als Wim Suurbier, Dick Advocaat, Gerard van der Lem en Louis van Gaal, zijn op wachting maakte bij Sparta. „De mees ten zijn in de subtop terecht gekomen. Ron van den Berg is nu assistent-trainer van Sparta, Edwin Olde Riekerink en Adri van Tiggelen gingen naar FC Gro ningen, Robin Schmidt naar FC Twente en ik vertrok naar Ajax." Johan Cruijff was degene die de kwali teiten van Danny Blind onderkende. „Cruijff vond mij geschikt voor de top en daarom kleeft voor mij aan zijn naam altijd een emotioneel tintje. Hij heeft, met zijn consorten, Ajax in de jaren zeventig op de landkaart gezet. Over zijn kwaliteiten als trainer hoeven we het natuurlijk niet eens te hebben. Hij was één van de twee beste oefen- meesters die ik ooit heb gehad. Die andere is natuurlijk Louis van Gaal." Samen met de huidige bondscoach had Blind al zeven jaar bij Sparta gespeeld. Onder zijn leiding begon de Zeeuw bij Ajax vervolgens prijzen te winnen. „In totaal heb ik dertien jaar met Van Gaal samengewerkt.Toen hij trainer van Ajax werd, was ik zelf ook bewuster met voet bal bezig. Ik ging meedenken en had een leidinggevende rol in het elftal." Over zijn hoogtepunten in Amsterdamse dienst kan Blind kort zijn. „Mijn hele carrière bij Ajax was één groot hoogte punt. Normaal gesproken is het winnen van een prijs een hoogtepunt, maar ik heb bijna alles gewonnen wat er als clubspelerte winnen valt. Ik ben ertrots op dat ik daar mijn steentje aan heb kunnen bijdragen. Over een dieptepunt wil ik niet spreken. Dat is als je een been breekt of als je meemaakt wat Ole Tobiasen overkomt. Het missen van de Europa Cup ll-finale in 1987 beschouw ik als een teleurstelling en niet als een dieptepunt." „Van de confrontaties tussen Ajax en Sparta herinner ik me vooral de wed strijden op Spangen omdat die altijd doelpuntrijk waren. De eerste wedstrijd waarin ik tegen Ajax speelde, weet ik nog goed. Het werd i-i en ik maakte in de laatste minuut de gelijkmaker. Als ik nu ga kijken, hoop ik altijd dat de wed strijd eindigt in het voordeel van Ajax. Daarmee wil ik Sparta niette kort doen, maar mijn verbondenheid ligt nu bij Ajax." Daan Schippers DE PROGNOSE VAN DANNY BLIND Voor Ajax is een overwinning veel be langrijker, want voorSparta hangt het lijfsbehoud niet af van het resultaat in de wedstrijdfvan vandaag. Omdat Ajax momenteel niet makkelijk scoort, houd ik het op een 2-0 overwinning.'!; Danny Blind op 27 februari 1983 in actie tegen Ajax. zondag 23 september AJAX - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17