(EC V -«wkr«f If! AST Frank Kooiman vangt de bal voordat Dirk Kuyt kan koppen. Sparta versloeg FC Utrecht met 3-0. (foto: Pix Online/Awe Krijger) club en de wijk zijn al decennia met elkaar verbonden. We bevinden ons in een deel van de stad waar wij veel sympathie genieten. Daarnaast leeft Sparta ook in Schiedam en mijn geboorteplaats Vlaardingen, eigenlijk in het hele westland. Daar woont een aanzienlijk deel van Sparta's achterban. Het kan nog steeds spoken op het vernieuwde Kasteel. Dat moet ook altijd onze doelstelling zijn, een imponerende sfeer in het stadion. We hebben fantastische supporters, die zijn voor het hele elftal belangrijk. Ja, zelf heb ik een erg goed contact met de fans. Na iedere wedstrijd loop ik naar hun vak om ze te bedanken. De blijk van waardering komt van twee kanten. Sparta heeft nog steeds een warme uitstraling,dat komt mede door het zingen van het clublied voor onze thuiswedstrijden. Sinds vorig jaar beschikt Sparta over een schitterend nieuw trainingscomplex, gelegen in de nieuwbouwwijk Nieuw Ter- bregge, tussen de A20 en Hillegersberg. Het is er nog kaal en zonder begroeing heeft de wind vrij spel. Bovendien is de afstand naar ons oude complex, bij de Sparta-amateurs, groot. Maar dat neemt niet weg dat ook deze voorziening een goede stap voorwaarts is." COMPETITIE „Vanwege de nacompetitie heeft Sparta een korte voorberei ding gekend, die vooral in het teken stond van elkaar leren ken nen. Nog steeds gelden de wedstrijden als leermomenten. Hoe reageren we op situaties, bij een voorsprong, bij een vrije trap? Het duel tegen Feyenoord, waarmee we de competitie begon nen, was een extra beladen wedstrijd voor ons.Twee jaar gele den hebben we'daar'gewonnen, voor het eerst in negentien jaar! Dat was fantastisch. Nu verloren we met 5-0, een geflat teerde uitslag. In de laatste minuten maakten zij nog twee goals, terwijl wij er al doorheen zaten. Voor ons staan alle 34 competitiewedstrijden op zich. Daardoor konden we, na de zeperd tegen Feyenoord, in onze volgende wedstrijd FC Utrecht met 3-1 verslaan. Wat betreft resultaat onze beste wedstrijd dit seizoen, al speelden we daarna uit bij AZ wellicht onze beste wedstrijd. Daar kregen we echter al na drie minuten spelen een strafschop tegen. Bij een voorzet van af rechts werd er volgens de scheidsrechter geduwd, penalty. Arnout Verzijl Als je dat doet, kun je bij iedere corner of vrije trap wel een strafschop geven, want overal wordt in het zestien metergebied ge duwd en getrokken. Het sloeg nergens op, maar we kwamen wel na drie mi nuten spelen met 1-0 ach ter. Ook tegen RKC, de vol gende wedstrijd, hadden we zoiets. Werd Mendes na een half uur spelen van het veld gestuurd, sloeg ook nergens op. Ik weiger dit het lot van een degra datiekandidaat te noe men. Feit is wél dat we er mee te maken hebben en daar mee moeten leren omgaan. Zoals tegen RKC. Met een man minder zijn we niet bij de pakken gaan neerzitten, hebben we allemaal keihard ge knokt voor een goed re sultaat en dat is gelukt (het werd 0-0, red). Uit die prestatie hebben we veel vertrouwen geput". RIJKAARD Wij bekijken iedere wedstrijd als een duel op zich. De 9-0 nederlaag tegen Ajax vorig seizoen telt dus niet meer. Net als de 3-0 zege die we in eigen huis op Ajax boekten. Het gaat om het heden. Die gigantische nederlaag knaagt echt niet, we zijn profs en hebben geen tijd daarover na te denken. Dit is een nieuw seizoen waarin we nog 29 wedstrijden hebben om alles uit de kast te halen. Wij, Sparta, moeten minimaal evenveel inzet en agressiviteit tonen als de tegenstander. Pas dan kun je aanspraak maken op de punten. Anders niet, zeker Sparta niet. Wij moeten een collectief opbouwen dat er staat ten opzichte van de tegenstander. De sfeer is in ieder geval heel goed. Er wordt fanatiek getraind en veel gelachen. Er is tijd voor een dolletje, zowel op als na de training. Het plezier in voet ballen staat voorop en ook dat moet leiden tot prestaties. Direct bij zijn aantreden heeft Frank Rijkaard vertelt hoe we gaan voetballen. Georganiseerd, vanuit een gesloten verdediging. De bedoeling is dat we weinig weggeven. In balbezit spelen we met vleugelspelers, een spits en een aanvaller daarachter. Door middel van goed positiespel willen we kansen creëeren. Inderdaad zijn verdedigen en aanvallen twee ver schillende dingen, die allebei heel belangrijk zijn. Sparta traint op beide aspecten, om ze zo goed mogelijk te beheersen. Het verschil met Willem van Hanegem is er in gelegen dat Willem er tijdens het seizoen zo maar is ingerold. Voor hem ontbrak de tijd om het systeem te veranderen. Maar, het feit dat iemand als Frank Rijkaard voor drie jaar bij Sparta heeft getekend, wil niets anders zeg gen dan dat Sparta springlevend is. Frank Rijkaard, dat zegt toch genoeg?" foto: Pix Online Hans Willink zondag 23 september AJAX - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 11