EHj FEYENOORD - AJAX 7-2 Vier dagen na het vertrouwenwekkende spel in Glasgow stond de eerste Klassieker van het nog jonge seizoen op het programma. De grootse zege op Celtic (met o-i klein in getal) had de Ajacieden toch een goed gevoel gegeven. m-mt, BI IK Eenjjerfecte d De opgeheven hoofden waarmee de spe lers uit Celtic Park vertrokken, waren inder daad nog niet gaan hangen. Met exact de zelfde elf namen als in Glasgow betrad AjaxDe Kuip, dat vooreen warm, zeg maar oververhit onthaal zorgde.Trainer-coach Co Adriaanse wilde, in vergelijking met vo rig seizoen, meer punten halen uit de top- duels. Waar vorig jaar de confrontaties met Feyenoord en PSV slechts één schamel puntje opleverden, moest deze voetbal jaargang de concurrentiestrijd met de clubs uit Eindhoven en Rotterdam meer brengen. Kampioenskandidaat kan Ajax alleen maar zijn als de naaste belagers punten worden afgetroggeld. De eerste mogelijkheid was meteen succesvol. In een snikheet Stadion Feijenoord wilden de gastheren voortvarend uit de startblokken komen. De eerste kans was voor de Feye- noord-aanwinst Pierre van Hooijdonk, maar André Bergdplmo kon er in eigen strafschopgebied nog net een voetje tus sen krijgen. Tijdens de avondwedstrijd in Glasgow konden de Ajax-spelers het op brengen voortdurend pressie te spelen bij balverlies. Maxwell en Trabelsi legden aan de zijkanten enorme afstanden aftegen de Schotten. Of dat ook zou lukken ineen zonovergoten Kuip was nog maar de vraag. Maar op vele fronten werd het suc cesvolle optreden tegen Celtic geëvenaard. Wamberto vertolkte wederom een glans rol waardoor de middenvelders Paauwe en Bosvelt met duizelingen kampten. Dat kwam niet alleen door de warmte.'Wam- pie' speelde soms onnavolgbaar en omdat Raszaen Kalou niet meeverdedigden, moes ten de twee middenvelders te veel op knappen. Voor de rust had Ajax tenminste met 0-2 moeten leiden. Een poging van Wamberto zeilde net naast en Arveladze had twee grote mogelijkheden die het pre dikaat 'kans'verdienden. De tweede helft kende een klein oponthoud, omdat de Feyenoord-aanhang het doel van Fred Grim met slingers had versierd. Het gebaar was waarschijnlijk niet bedoeld om de Aja cieden alvast te feliciteren met de over winning, maar het pakte uiteindelijk wel zo uit. Hatem Trabelsi, de ongekend snel aangepaste Ajacied op rechtsback, had zich de eerste helft al laten zien, onder meer met een harde overtreding op To- masz Rzasa. Geel was het logische gevolg. In het tweede deel legde hij de basis voor de voorsprong van Ajax. Nikos Machlas had een bijna zekere treffer tegen Jurek Dudek op geschoten en werd gewisseld voor Zlatan. Vervolgens was Trabelsi weg op rechts en haalde de achterlijn. De vierde official had het wisselbord met de num mers 19 en 9 nog bijkans in de lucht,en Zla tan Ibrahimovic rondde beheerst de assist van Trabelsi af. Een kluwen Ajacieden vier de uitbundig de voorsprong. Scheidsrech- John Heitinga maakte in de tweede helft als invaller zijn competitiedebuut in Ajax i. •Z'Cr^-s ter Temmink vergiste zich een paar ogen blikken later in een onschuldige tackle en gaf de Tunesiër Trabelsi zijn tweede gele kaart. Vanuit de spelerstunnel volgde de rechtsachter de verrichtingen van zijn ploegmaten op een monitor van Canal+. Hij zagdat Johnny Heitinga debuteerde en de honneurs op zijn positie waarnam. De Feyenoorders jaagden op de gelijkmaker. In de tegenaanval, na een prachtig passje van weer Zlatan, vocht Van der Vaart zich richting het doel van Dudek. Met het lichaam tussen de bal en verdediger Ferry de Haan denderde Rafael richting de 0-2. De aansteker die het jukbeen van André Bergdplmo verwondde en de late treffer van Jon DahlTomasson deden er niet meer toe: Ajax veroverde bij aartsrivaal Feye noord drie zeer kostbare punten. Van der Vaart op weg naar de 0-2. Ferry de Haan komt er niet meer aan. Zlatan wordt bejubeld na zijn openingstreffer. zondag 16 september AJAX - AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 21