Een haoer AJAX - RODA JC 1-1 Meer dan 35.000 toeschouwers waren naar de Arena gekomen om de seizoensopener van Ajax bij te wonen. De pijnlijke nederlaag tegen Celtic, elf dagen eerder, was uit de hoofden weggespoeld door een golf van nieuwsgierigheid: hoe zouden de mannen van Co Adriaanse het doen tegen Roda JC, vorig seizoen nog een geduchte concurrent voor de derde plaats? mm In de basiself van Ajax startten maar liefst drie competitiedebutanten: Hatem Tra- belsi, Maxwell en Mido. Met invaller Zla- tan zetten in totaal vier Ajacieden hun eerste stappen in de KPN Eredivisie. Op de bankzaten reservedoelman Maarten Ste kelenburg (Lobont had last van een ge kneusde vinger), middenvelder Walker en verdediger Johnny Heitinga. De jongelin gen waren bij de selectie gekomen door het enorme aantal blessures. De zieken boegvan Ajax moest qua oppervlakte on langs uitbreiden om De Cler, Galasek, Pi qué, O'Brien, Cruz, Pasanen, Ikedia en Van der Meyde onderdak te bieden. Fred Grim, met de aanvoerdersband om zijn arm, zag vier verdedigers voor zich:Tra- belsi, Chivu, Bergdplmo en Maxwell. Op het middenveld stond Yakubu het meest defensief geposteerd, Knopper en Va n der Vaart waren de'schakelende spelers'tus sen de middenlinie en de aanval, die be stond uit Van derGun,Arveladze en Mido. Nog geen acht minuten na het beginsig- naal van Roelof Luinge had Ajax de kans het publiek te trakteren op de eerste com petitietreffer van het seizoen 2001-2002. Van der Gun omspeelde de lange Austra lische goalie Kalac op hoge snelheid en uit het contact tussen speler en keeper volg de een strafschop. Vanaf elf meter miste Cristian Chivu schromelijk, alsof de nare geesten die Frank de Boer, Jaap Stam en Patrick Kluivert teisterden tijdens het EK- duel tegen Italië nog in het stadion rond waarden. Ook de rebound, die via Van der Gun weer voor de voeten van de straf schopnemer kwam, tikte de Roemeense verdediger te zacht in.Teleurgesteld zak ten de supporters terug op hun stoeltjes. Toch bleef Ajax in de eerste helft goed aan dringen. Over de flanken kwamen Trabelsi en Maxwell een aantal keren door en Van der Gun zorgde dat er constant gevaar was in het strafschopgebied van Roda JC. Eén redding van Fred Grim, op een effect volle en harde trap van de Griek Anasta- siou, viel er slechts te noteren tot aan de rust. De Limburgers wilden per se geen tegendoelpunt incasseren. Na de onderbreking kwam Ajax ongewij zigd in het veld. Adriaanse hoopte dat zijn spelers ook de tweede helft controle zouden houden over de wedstrijd. Een doelpunt was dan een kwestie van geduld en tijd. Collega-trainer Jan van Dijk maakte met de wissel Senden- Nygaard.een verdediger voor een aan valler, zijn offensieve bedoelingen dui delijk. Ajax had niet meer de grip op het duel uit het eerste bedrijf en Roda JC oogde af en toe gevaarlijk, met voorin de bewegelijke en snelle Zweedse de butant Frederik Berglund. Alles duidde op een lethargische 0-0, totdat de mannen uit Kerkrade een corner moch ten nemen. Door de lengte in het elf tal van Roda is er bij standaardsitu aties sprake van een serieuze Lucht mobiele Brigade. Mare Nygaard, bijna twee meter lang kopte raak uit de hoekschop van Lawal. Met nog zeven minuten op de klok was het Rafael van der Vaart die Ajax het verdiende, maar voor het publiek teleurstellende, ge lijke spel bezorgde. Voor het eerst sinds tijden werd er aan de kant van Ajax geen Man of the Match aange wezen, het publiek verliet niet bijster gelukkig het stadion. Rafael van der Vaart balt zijn vuist nadat hij Ajax op t-i heeft gebracht. Frederik Berglund speelde een goede wedstrijd tegen Ajax. De Zweedse spits debuteerde in de KPN Eredivisie. zondag 16 september AJAX - AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 19