Houdt alleen van De mascotte van vandaag, Barry Tjeertes (10 jaar), kijkt nauwelijks tv, leest niet en heeft naast voetbal totaal geen hobby's. Met twee andere vrienden van Ajax voetbalt hij iedere middag in de Hoofddorpse straten. Volledige naam: Barry Tjeertes. Geboren: 19 februari 1991 in Haarlem. Woonplaats: Hoofddorp. Elftal: Ik zit in de Ei bij trainer Patrick Ladru. Broers en zussen: Ik hebtwee zussen,Samantha van dertien en Sylvana van zestien jaar. Vorige club: United Davo. Ik heb daar vier jaar gevoetbald. Nu speel ik al weer twee jaar bij Ajax. Hier kan ik veel meer leren. Ik heb betere tegenstanders, een betere trainer en mijn team is natuurlijk beter. School: Ik zit op Het Kompas in Hoofddorp in groep zeven. Leukste vak: Taal en rekenen. Irritantste vak: Spelling. Daar vind ik niks aan. Positie in elftal: Geen vaste, ik speel rechtsbuiten, rechtshalf en in de spits. Het meeste sta ik toch wel rechtsbuiten. Sterke punten: Mijn vrije schoppen. Ik heb een goed schot en vrije trappen gaan er daardoor vaak in. Ook kan ik goed mijn man voorbij komen. Zwakke punten: Luisteren naar de trainer. Op de training ben ik gauw afgeleid en dan ga ik ergens anders naar staan kijken. Favoriete club: Feyenoord. Ik wilde bij een beroemde club voet ballen en Ajax is ook een topclub. Mooiste stadion: De Kuip. Die is gewoon mooier dan de Arena. Beste voetballer in Nederland: Van Hooydonk en Chivu. Beste voetballer in buitenland: Patrick Kluivert en Michael Owen. Ik vond zijn derde doelpunt tegen Duitsland het mooist. Idool: Michael Owen. Leuk aan voetbal: Ik weet het niet, gewoon alles. Hobby's: Alleen voetbal. Ik voetbal in Hoofddorp veel op straat. Hier wonen nog vijf spelers van Ajax en met drie daarvan voet bal ik vaak. De twee anderen zijn te oud. Favoriete tv-programma: Ik kijk alleen voetbal en af en toe een film op de video. Favoriete muziek: Ik luister niet naar muziek. Laat naar bed of laat opstaan: Toch maar laat naar bed. Lekkerste eten: Bloemkool Smerigste eten: Lasagna. Ik hou trouwens helemaal niet van dat soort dingen. Pizza en macaroni hoef ik ook niet. Lekkerste drinken: Melk. Ranzigste drinken: AA-drink en Extran. Ik houd niet van suiker. Favoriet voor vakantie: Spanje. Daar ben ik deze zomer ook nog geweest. Ik kwam er iemand tegen die ook bij Ajax heeft gespeeld. Die ging vorig jaar naar Feyenoord, maar is gestopt omdat hij niet tegen de druk kon. Boek of tijdschrift: Ik lees niet, ik voetbal alleen. Ik kan de bal heel vaak hooghouden. Mijn record is 360 keer. Daar ben ikeen half uurtje mee bezig. Stomme sport: Tennis, daar vind ik helemaal niks aan. Die sets duren veel te lang. Voorzet of doelpunt: Ikgeef liever een hele mooie voor zet waa r uit gescoord wordt. Dat vindt mijn trainer leu ker. Als er geen trainer was? Dan scoorde ik liever. Mooiste tenue: Het Ajax- uit-tenue. Kampioen: Feyenoord. Ajax heeft trouwens wel de bes te opleiding. Degradatie: Fortuna Sittard. Droom: Profvoetballer wor den, bij Ajax of Feyenoord maakt me niet uit. Wat doet Ajax vanmiddag: Ajax wint met 4-0 of 5-0. De eerste helft gaat het heel moeilijk, maar in de tweede helft wordt het makkelijk en neemt Ajax een ruime voorsprong. Pieter van Klinken zondag i6 september AJAX - AZ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 13