kreeg veel kritiek op de speelwijze van Ajax. Er werd al gefluisterd dat als Celtic-uit, Roda en Feyenoord niet goed zou aflopen, het voor Adriaanse passé zou zijn in Amsterdam. En dan is de competitie nog niet eens goed en wel begonnen. Een van de laatste oefen wedstrijden van Ajax vond plaats tegen de Italiaanse kampioen AS Roma. Ajax verloor ternauwernood met 2-1. Adriaanse ging in deze wedstrijd over tot een on-Ajax speelstijl met 5 verdedigers. Adriaanse zei hierover dat het belangrijk is dat Ajax in verschillende sys temen kan spelen. Het vorige seizoen zijn er in topduels veel punten verloren en het ac cent zal die duels meer op de verdediging komen te liggen. Tijdens de terugwedstrijd tegen Celtic wierp deze speelwijze zijn vruchten af. Ajax won met 0-1 van de Schotten en vooral de ma- nier waarop oogstte alom bewondering. On danks het goede voetbal lukte het Ajax niet zich te kwalificeren voor de Champions League en wat rest is de UEFA Cup, waarin Ajax het Cypriotische Apollon Limassol lootte. De competitie is inmiddels begonnen. Ajax kent nog steeds veel geblesseerde spelers, onder wie oud-Twente speler Andy van der Meyde, die nog zo'n acht weken is uitge schakeld door een scheurtje in de binnen- meniscus. De eerste wedstrijd tegen Roda J.C. eindigde teleurstellend in 1-1. In de twee de wedstrijd van deze competitie trad Ajax aan voor de klassieker tegen Feyenoord. Ad riaanse heeft voorlopig de critici de mond gesnoerd, want Ajax won toch wel enigszins verrassend met 1-2 in De Kuip.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 7