v 4 Via zijn zaakwaarnemer Henk van Ginkel werd hij Feyenoord aangeboden. Omdat Timmer wèl de ervaring heeft die Van Marwijk van belang acht voor de tweede keeper van een club die Champions League-voet- bal speelt, werd Malkowski bij Feyenoord op zijn beurt derde keeper. Tot zijn grote verdriet wat ergens ook weer niet zó onbegrijpelijk was. Maar als Malkowski dat wil, mag hij ook naar Excelsior. Maar als hij dat doet lijkt het onvermijdelijk dat l'Ami opnieuw het kind van de rekening wordt. Want in dat geval eist Feyenoord zeker de garantie dat Malkowski speelt. Intussen zou Feyenoord best wel weer een paar spelers willen afstoten. Zoals Van Marwijk graag wilde, zijn alle plaat sen dubbel - sommige driedubbel - bezet. Indien er daarvan een paar wor den geloosd, scheelt dat aan salaris zo een bedrag met een aan tal nullen erachter. Wat dat betreft kon de eerste spe- lersnaam al van de salarislijst worden afgeschrapt. Die van Steve Laybutt, die tot medio november aan het Noorse Lyn Oslo werd verhuurd. delijk zijn zin zodat L'Ami er zich op zijn oude dag waarachtig nog op kon laten voorstaan Feyenoorder te zijn geweest. Een idylle die trouwens niet lang zou duren. Toen Adrie Koster liet weten er niets voor te voelen dat Excelsior de dupe van een keepersprobleem bij Feyenoord zou worden, keerde het tij voor l'Ami. Hij moest terug naar Woudenstein; Feyen oord zou zelf een derde keeper aantrek ken. Aanvankelijk lukte dat niet zo best. Philip Heerwagen, een reserve-sluitpost van Bayern München, werd afgetest. En de voormalige doelman van NAC, John Karelse, vróeg te veel. Vlotter verliepen de onderhandelingen met AZ-keeper Henk Timmer. Deze voelde zich onredelijk behandeld door Henk van Stee en AZ waar tot veler verrassing ineens Oscar Moens weer in genade werd aangenomen. Tim mer, die nooit faalde, werd daardoor in één klap tweede keeper. Hij wei gerde zich in die rol te schikken en gaf er de voorkeur aan om te wor den verhuurd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 31