Spelvreugde spat er af i bil Van Hoolidonk Niet Bosvelt maar Van Hooijdonk is de man die tegen woordig bij Feyenoord de penalties neemt. In hem beschikt Bert van Marwijk eindelijk over de spits die hij al zo lang heeft willen hebben. Omdat Van Marwijk een trainer is die duidelijkheid voorstaat, riep hij de heren meteen bij zich. Of ze er maar rekening mee wilden houden dat in zijn bele ving de volgorde bij het hemen van strafschoppen vanaf nu zó zal zijn: 1. Van Hooijdonk, 2. Bosvelt, 3. Paauwe. Trainers worden geacht vooruit te den ken. Een spits die loopt te tobben, komt de kracht van het elftal niet ten goede. Het hele elftal, inclusief de begeleiding, is gebaat bij een spits die ze er met de ogen dicht inschopt. Dat kan alleen als hij bulkt van het zelfvertrouwen. Als trainer kun daarop inspelen. Bijvoorbeeld door hem de strafschoppen te laten nemen. Vandaar, dat Van Hooijdonk deze maand in het Brabants Dagblad kon zeggen: „,Het is niet netjes als er een penalty valt en als je als nieuweling zegt: ,Kom maar hier met die bal.' Dat dóe je niet, zeker niet als je bij een ploeg komt met een speler die ze altijd goed heeft genomen. Maar ik ben er intussen voor aangewe zen. Dus..." Zo legde de lange vorige week zondag bij een 2-0-voorsprong de bal zorgvuldig op de penaltystip. De theorie dat een als een trein voortrazend elftal veel makkelijker een strafschop krijgt toegewezen dan een team dat maar moeizaam aanmod dert, werd seconden voordien bewaar heid. Van Hooijdonk nam zijn aanloop. En miste! Zelfvertrouwen, hoezó zelfvertrouwen! Maar deze Van Hooijdonk lachte om zijn misser. En dat was niet eens een pose. Zó ervaren is de lange spits in de loop der jaren geworden dat hij zich niet meer afhankelijk voelt van een al dan niet goed ingeschoten strafschop. Dus hoor den de kijkers van Studio Sport hem later op de dag bedaard zeggen: „Ik ben hier 20 STADION SPORTNIEUWS 3/200T

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 22