Ja, natuurlijk ben ik me rot geschrokken van het gemak waarmee heel Nederland na de komst van Van Hooijdonk ineens uitkraamt dat Feyenoord even kampioen gaat worden. Alsof PSV helemaal niets meer voorstelt! Toevallig kom ik uit een stad waarin het kleinste kind snapt wat er wordt bedoeld met eerst zien dan gelo ven. En daar wens ik me ook naar te gedragen. Van het lijstje waarop bij Feyenoord de journalisten de uitslag mogen voorspellen werd ik die middag ook niet blij. Iemand, ik weet niet meer wie het was, had inder daad 5-0. Er was er ook een die het op 7- 0 hield; toe maar, ik werd er bang van. Als de koningin der aarde ook alle nuance al uit het oog begint te verliezen! Ik was er Richard Dubbeld van het Algemeen Dag blad waarachtig dankbaar voor dat hij als ruststand 0-1 invulde. Als uitslag had hij 1-2. Hij was ook de enige die Feyenoord liet verliezen. Maar Feyenoord won. En hóe! Sparta kansen? Als het er altijd zo aan toegaat zoals bij Feyenoord Sparta geeft Feyen oord voor mijn part ook vanmiddag een handvol kan sen weg tegen Ajax. Wat een pot! En dan die Pierre. Te hoog gespannen verwachtin gen? Hij leek erom te schate ren. Van Hooijdonk is het soort spits ontstegen, dat wordt afgerekend op het aan tal gemaakte doelpunten. Pierre is in de loop der jaren zo vol wassen geworden, dat alleen zijn aanwezigheid er al toe leidt dat zijn medespelers zich gemotiveerd voelen. Hij doet dat niet op de manier waarop Van Vossen het deed, maar door de spits te zijn die hij is. Helemaal zichzelf, bóórdevol zelfvertrouwen. e Ook buiten het veld is Van Hooijdonk iemand die nadrukkelijk aanwezig is. Hij weet wat de pers graag wil horen en komt met opmerkingen die getuigen van veel gevoel voor pr. Hoewel ik bijna zeker weet dat hij ook bij Vitesse weieens een penalty heeft gemist, zei hij dat de laatste keer dat-ie niet vanaf elf meter scoorde bij Celtic is geweest. Het haalde er alle kranten mee. Net als met die opmerking dat hij tot na de wedstrijd heeft lopen grienen toen hij als tienjarige bij de pupil len van Steenbergen een keer een straf schop had gemist. Dit alles brengt me er toe mijn aangebo ren voorzichtigheid te laten varen waar het het voorspellen van ontwikkelingen in de voetballerij betreft. Dat komt door Feyenoord - Sparta in het algemeen en Pierre van Hooijdonk in het bijzon der. Oók indrukwekkend was trouwens het optre den van de Japanner Ono, dat als Onno schijnt te worden uit gesproken, heb ik me laten vertellen. In die paar minuutjes speeltijd die Ono van Van Marwijk kreeg, stelde hij twee keer een mede speler in staat om te sco ren. Vooral van de wijze waarop hij de in de diepte wegsprintende Emerton met de buiten kant van de rechtervoet aanspeelde werd ik even stil. We gaan hier nog wat beleven! Dat van die te hoog gespannen ver wachtingen trek ik bij deze in. STADION SPORTNIEUWS 3/2001 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2001 | | pagina 17